ООН присвятила цей тиждень материнському молоку
З 1 по 15 серпня під егідою Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) і Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) пройде тиждень грудного вигодовування, в рамках якого буде проведена ціла низка заходів, що пропагують цінність материнського молока. Цього року особлива увага звертатиметься на те, щоб кожна новонароджена дитина буквально в першу годину свого життя була прикладена до материнських грудей і отримала важливе для зміцнення його імунної системи молозиво.
ВООЗ звертає увагу на те, що вигодовування сумішами і раннє відлучення від грудей є основними причинами хронічного недоїдання дітей у віці від шести місяців до двох років. Це приводить до затримки їх зростання. На сьогоднішній день в світі налічується 170 мільйонів дітей з вагою нижче за норму. Щороку приблизно три мільйони таких дітей вмирає.
Молоко матері містить всі живильні речовини, антитіла, гормони, антиоксиданти і речовини, сприяючі зміцненню імунітету, які необхідні для інтенсивного розвитку дитини. Крім того, воно захищає дітей від гострих респіраторних інфекцій, укріплює їх імунну систему.
ВООЗ настійно рекомендує, щоб всі діти у віці до шести місяців вигодовувалися грудьми. Експерти підкреслюють, що молозиво, яке з'являється у породіль відразу після пологів, повинно в обов'язковому порядку стати «першою їжею» новонародженого.
За даними ЮНІСЕФ, якби всі діти перші шість місяців харчувалися тільки грудним молоком, це допомогло б врятувати життя 3 500 дітей в день, або 1 мільйона 300 тисяч в рік.
Важливу роль в пропаганді годування грудьми відіграють пологові будинки та інші медичні установи. Кілька років тому ЮНІСЕФ і ВООЗ виступили з ініціативою, щоб всі національні центри материнства включилися в боротьбу за грудне годування і подавали матерям всіляку підтримку. ВООЗ і ЮНІСЕФ надають медичним установам, що сприяють зростанню показників годування грудьми, звання «сприятливих для немовлят».