На палінні у заборонених місцях міліція зловила 28 тисяч українців
За перші півроку працівники міліції склали понад 28 тисяч протоколів за паління у заборонених місцях. Це майже як на 20% більше, ніж за аналогічний період 2008 року. Про це повідомили у прес-службі МВС України.
Потенційних «штрафників» МВС попереджає: «аби не потрапити, як мовиться, у протокол, не варто дефілювати із запаленою цигаркою чи люлькою у закладах охорони здоров’я, навчальних закладах, спортивних спорудах, об’єктах культури, залах чекання пасажирів на залізничних, авто- і аеровокзали, вагонах потягів, салонах таксі (зокрема маршрутних), громадському транспорті, ліфтах, дитячих майданчиках тощо».
Правоохоронці також зазначають, що згідно з законодавством палити дозволено лише у спеціальних місцях. Зокрема, власники (орендарі) окремих приміщень зобов’язані відвести місця для куріння, обладнати їх витяжною вентиляцією чи іншими засобами видалення диму, а також розмістити наочну інформацію про розташування таких зон та про шкоду тютюнокуріння.
Водночас на підприємствах громадського харчування для осіб, які не курять, повинно відводиться не менше половини площі закладу, звільненої від впливу тютюнового диму. У готелях для некурців теж з’являється прерогатива – на них має очікувати щонайменше 50% номерів.
Правоохоронці також нагадують, що уповноважені особи виконкомів сільських, селищних, міськрад і члени громадських формувань мають право, як і міліціонери, складати адмінпротоколи за куріння у заборонених місцях, наслідком чого може стати попередження або накладення штрафу від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51 – 170 грн.). Повторне протягом року вчинення такого порушення тягне за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (до 340 гривень).
кино