Вирішено проблему «Молочного лиману»
Державна екологічна інспекція Азовського моря вже неодноразово інформувала про незадовільний стан Молочного лиману - унікального напівзакритого водного об'єкту, розташованому в північно-західній частині Азовського моря.
Основна проблема водойми полягала у недодержанні гідрологічного режиму гирла Молочного лиману, що спричинило падіння рівня води у лимані приблизно до 1 м, а також підвищення солоності. Ці фактори призводять до оголення смуги (вода відступає місцями до 1000м), що в свою чергу негативно впливає на екологічний стан лиману та може привести не тільки до втрат місць нересту та нагулу цінних морських видів риб, але й до втрат всього унікального біорізноманіття водойми.
До теперішнього часу проведення меліоративних робіт у Молочному лимані було покладено на ТОВ АП «Сини моря - Мотор Січ», яке, відповідно до положення «Про гідрологічний заказник загальнодержавного значення «Молочний лиман»», повинно підтримувати діюче гирло в проектних позначках та проводити інші заходи щодо підтримання оптимального гідрологічного режиму заказника. Але на протязі багатьох років гирло Молочного лиману працювало незадовільно через недодержанням проектних показників підприємством, на котре покладено охоронні обов’язки.
І ось, невирішеності з Молочним лиманом покладено кінець. Міністерством охорони навколишнього природного середовища України наказом від 23 червня 2009 року охоронні обов’язки щодо Молочного лиману покладено на Якимівську, Приазовську та Мелітопольську районні держадміністрації, які мають забезпечувати дотримання режиму заказника, його охорони та збереження. Якимівська держадміністрація визнана відповідальною за підтримку діючого гирла лиману в проектних позначках (водообмін між Азовським морем та лиманом) та проведення інших заходів щодо підтримання оптимального гідрологічного режиму заказника.
кино