Альтернативне паливо на новому цементному заводі «збагатить» атмосферу Львівщини новими шкідливими речовинами, – експерт
Під час презентації нового проекту компанії «Лафарж» на будівництво цементного заводу з «сухим» способом виробництва найбільше запитань у представників екологічних структур викликало бажання керівництва перейти на альтернативне паливо. Зокрема, головний державний санітарний лікар Миколаївського району Юрій Чейпеш зазначив, що при переході з газових енергоносіїв на вугілля та альтернативне паливо кількість хімічних сполук в атмосфері збільшиться у 4-5 разів.
Як зазначив Юрій Чейпеш, якщо керівництво «Лафарж» справді використовуватиме вугілля, альтернативне паливо, але при цьому високоякісні фільтри, то маса шкідливих викидів у повітря (наприклад, цементного пилу) зменшиться, але зросте хімічна кількість сполук. Атмосфера може «збагатитися» сіркою, солями важких металів( ртуть, свинець), діоксанами й іншими сполуками. За словами Юрія Чейпеша, санітарна служба може контролювати лише половину вмісту цих речовин у повітрі, бо «є й такі рідкісні речовини, які можуть визначати лише спеціалізовані інститути». Тому, незважаючи на зменшення маси викидів в атмосферу, навантаження на навколишнє середовище все-таки збільшиться, оскільки, як зазначив Юрій Чейпеш, при спалюванні вугілля викиди в повітря більші, ніж при спалюванні газу.
Як зазначив Юрій Чейпеш, для контролю над вмістом хімічних речовин в атмосфері керівникам «Лафарж» потрібно встановити спеціальні комп’ютерні системи, які б показували вміст хімічних речовин у повітрі.
Але ці спеціальні комп’ютерні системи мають бути під контролем у не залежних від «Лафаржу» експертів.
кино