На Закарпатті відбулася еколого-релігійна, просвітницька акція
19-20 липня 2007 року за сприяння Державної екологічної інспекції в Закарпатській області для дітей табору відпочинку при греко-католицькій церкві святого Миколая (с.Доробратово, Іршавський район) була організована дводенна еколого-релігійна пізнавально-просвітницька поїздка.
Мета екскурсії - привернення уваги підростаючого покоління до проблем довкілля, формування екологічної свідомості та бережного ставлення до природи.
15 дітей віком від 9 до 15 років з с. Доробратово, м. Мукачева та м. Києва супроводжували керівництво та працівники Держекоінспекції в Закарпатській області, настоятель церкви святого Миколая та семінаристи Ужгородської греко-католицької богословської Академії ім. Теодора Ромжі.
Протягом двох днів діти побували в шкільному лісництві ДП “Воловецький ЛГ”, що діє при ЗОШ І-ІІ ст. с.Гукливе, в національному природному парку “Синевир” та на Синевирському озері, водосховищі Теребле–Ріцької ГЕС, біля джерела мінеральної води с. Колочава, в краєзнавчому музеї м. Хуст, відвідали греко-католицьку каплицю святих Петра і Павла та церкву св. Михаїла смт. Міжгір’я.
Під час поїздки відбулись бесіди про природні багатства Карпат, необхідність їх збереження та раціонального використання; про вплив життєдіяльності людини на природу, правильне поводження з побутовим сміттям, про те, яка шкода завдається навколишньому природному середовищу, внаслідок скидання відходів в потічки та річки, спалювання різних полімерних відходів – пет-пляшок, гуми та ін.
В Міжгірському районі діти побачили наслідки вітровію, що знищив велику площу смерекового лісу та спричинив на цій ділянці ерозію ґрунтів. А на прикладі с. Шаян, де розміщена велика кількість санаторно-курортних закладів, ознайомились, як можуть вирішуватись екологічні проблеми населеного пункту шляхом ведення будівництва у відповідності до генерального плану забудови та за наявності сучасних каналізаційних мереж.
Особливо цікавою стала екскурсія в національний природний парк “Синевир” та на озеро Синевир. Директор парку розповів про історію його створення, географічно-природні характеристики, рослинний та тваринний світ парку, зосередивши увагу присутніх на екологічно-просвітницькій роботі екологічної школи при парку. Окрім того, діти мали змогу поїздити верхи на конях, покататись озером на плоту, спробувати заграти на традиційному музичному інструменті – трембіті.