В Румунії відбулися Громадські Консультації щодо відновлення ходу «Дунай – Чорне море»
18 липня 2007 року у м. Тульча (Румунія) відбулися Громадські Консультації щодо оцінки впливу на навколишнє середовище внаслідок реалізації проекту «Створення глибоководного суднового ходу р.Дунай-Чорне море на українській ділянці дельти. Повний розвиток».
В консультаціях з української сторони взяли участь фахівці Мінприроди, МЗС України, Інституту «Річтранспроект» (м.Київ), «УкрНДІЕП», (м. Харків), Інституту гідробіології НАНУ (м. Київ), ДП «Дельта-Лоцман», представники громадських екологічних організацій, депутати Вілковської міської ради та мешканці м. Вілково, журналісти центральних та регіональних ЗМІ.
З румунської сторони у консультаціях взяли участь державний секретар Міністерства охорони навколишнього природного середовища та сталого розвитку Румунії, спеціалісти Міністерства закордонних справ Румунії, адміністрації біосферного заповідника, Національного дослідного інституту «Дельта Дунаю», представники румунських місцевих органів влади, громадських організацій, вчені, експерти-екологи та представники ЗМІ, мешканці Тульчі.
Консультації проводяться на виконання домовленостей із Румунською стороною під час засідання Комітету із імплементації Конвенції Еспоо 26-28 червня 2007 року у м. Женева, Швейцарія, на виконання статті 4, 5 зазначеної Конвенції, з метою більш повного інформування громадськості зачепленої від проекту території (стаття 2, п. 6).
Під час слухань українські фахівці ознайомили Румунську сторону з результатами комплексного моніторингу щодо впливу днопоглиблювальних робіт та проходу суден на природні комплекси. Зазначалось, що висновки моніторингу підтверджують відсутність значного негативного впливу на природні комплекси та відповідність національним та міжнародним нормам, а також прогнозам, викладеним у проектній документації. Крім того, від України були представлені пропозиції щодо організації спільного міжнародного екологічного моніторингу всієї дельти Дунаю – території, збереження якої для людства не може бути предметом розгляду лише однієї або двох транскордонних сусідніх країн. Членами української делегації на високому фаховому рівні були надані відповіді на питання з боку румунської громади, які стосувалися різних аспектів реалізації проекту «Дунай – Чорне море»: від техніко-технологічних особливостей відновлення ходу до його соціально-економічних та екологічних наслідків.
Проведені міжнародні Консультації у м. Тульча – це ще один крок, зроблений Україною щодо відкритості у питаннях реалізації проекту „Дунай-Чорне море". Вони відбулись на демократичних засадах публічних дій, включаючи залучення громадськості до обговорення проекту.
Таким чином, Україна продовжує повністю виконувати процедуру заходів на підставі положень міжнародних конвенцій в тому числі Конвенції Еспоо, інформуючи Румунію та міжнародні організації щодо відновлення каналу «Дунай-Чорне море». Раніше за ініціативою України неодноразово було проведено ряд громадських слухань за проектом відновлення ГСХ на українській ділянці дельти.
Мінприроди неодноразово наголошувало, що Уряд України готовий і надалі відкрито та на демократичних засадах спілкуватись з громадськістю щодо реалізації проекту „Дунай-Чорне море".
Довідка
У 2004 році для відновлення судноплавства по історичному маршруту через Кілійське та Старостамбульське (Бистре) гирла було виконано роботи в рамках першого етапу проекту „Дунай-Чорне море". З серпня 2004 року судноплавство відновлене в експериментальному режимі. Протягом 2004-2006 років під час виконання днопоглиблювальних робіт та у процесі експериментальних проведень суден проводився комплексний моніторинг щодо впливу цих робіт та проходу суден на природні комплекси. До виконання програми моніторингу залучено 15 наукових установ, у тому числі інститути і установи Академії наук України, Гідрометслужба України, провідні галузеві інститути. З 2 листопада 2006 року для забезпечення безпеки судноплавства на морському підхідному каналі у районі морського бару Чорного моря проводяться ремонтно-експлуатаційні роботи в рамках проектної документації першого етапу, затвердженої у 2004 році. Подальша реалізація проекту буде розпочата лише після проведення Україною необхідної процедури, передбаченої національним законодавством та міжнародними конвенціями. Українська сторона належним чином проінформувала Румунську сторону щодо планів проведення днопоглиблювальних робіт влітку 2007 року у Старостамбульському гирлі (на 11-му км), та на Кілійському гирлі (31-33 км, 35-39 км, 46-53 км, 76-77 км) з метою забезпечення параметрів (ширини) навігаційного фарватеру згідно проекту по першому етапу. Ґрунт від днопоглиблення з Кілійського гирла буде викидатися на берегові відвали на української стороні, ґрунт з 11-го км Старостамбульського гирла буде скидатися на глибоководне морське звалище в Чорному морі. В цьому ж переліку - міжнародні консультації з оцінки впливу на навколишнє природне середовище від реалізації проекту „Створення глибоководного суднового ходу р.Дунай -Чорне море на українській ділянці дельти. Повний розвиток".
кино