У Красному залізниця розблокована. Влада до 3.00 ночі виконала умови пікетувальників
У Красному залізниця розблокована. Влада до 3.00 ночі виконала умови пікетувальників. Цю інформацію ЗІКу підтвердив голова Буської РДА Михайло Вовк. Останній так поспішав на засідання урядової комісії, що не встиг уточнити, куди відтраспортовано фосфорні цистерни, прибуття яких у Красне спровокувало протест місцевих мешканців. Єдине, що таки встиг сказати М.Вовк, це те, що він особисто перебував до 3.00 ночі у Красному. За інформацією від джерела у «Львівській залізниці», цистерни відвезено неподалік від Красного.
Учора, 23 липня, по обіді у селищі Красному (10-12 км від Ожидова у напрямку до Львова, до якого від Красного – 53 км) пікетувальники перекрили рух на залізничній колії, через що було заблоковано рух 10 пасажирських та вантажних потягів. На місце прибули голова райради Володимир Замроз та голова Буської РДА Михайло Вовк. Вони одразу спробували зв’язатися з членами урядової комісї. Люди поставили категоричну вимогу: негайно відтранспортувати цистерни. За словами очевидців, причиною занепокоєння пікетувальників стало те, що одна з цистерн задимилася, щоправда, її швидко загасили.
Приблизно о 19.00 рух пасажирських поїздів у Красному було розблоковано, оскільки було досягнуто домовленості, що «фосфорні» цистерни до 3.00 ночі мають бути відтранспортовані з цієї станції невідь-куди. За однією з версій, небезпечний вантаж – назад до місця аварії під Ожидовим, де начебто має бути сформований увесь «фосфорний» потяг для його перевезення через Росію назад до Казахстану. Якщо термін не було б дотримано пікетувальники погрожували знову перекрити колію. Вони створили групу громадського контролю, яка мала наглядати за виконанням домовленості.
Переговори з пікетувальниками вели начальник обласного штабу з ліквідації наслідків катастрофи Валерій П’ятак, головаа Буської РДА Михайло Вовк, голова Буської районної ради Володимир Замроз. А перед цим із представниками пікетувальників, які прибули під Ожидів, зустрівся голова урядової комісії з ліквідації наслідків катастрофи Олександр Кузьмук.
На станції Красне проводились роботи щодо більш надійного закріплення пригнаних шести фосфорних цистерн на залізничних платформах, на які цистерни вантажать на місці аварії.З’ясувати точно, куди будуть відправлені цистерни з фосфором, кореспонденту не вдалося.
кино