Під Львовом підняли вже 11 цистерн з фосфором
Як повідомили у прес-центрі ГУ МНСУ у Львіській області, станом на 6 годину 23 липня обстановка в зоні надзвичайної ситуації повністю контрольована. На цей час силами залізниці у взаємодії з підрозділами МНС піднято і завантажено на залізничні платформи 10 цистерн.За день 22 липня піднято та завантажено 2 цистерни. Проводиться обстеження ще двох цистерн.
Проводяться роботи з підняття 11-ої цистерни. Укладено 18 метрів тимчасової колії для забезпечення роботи кранів, повністю відновлено парну колію в районі аварії, прокладено 120 м гравійної дороги для забезпечення проведення відновлювальних доріг.
З початку виникнення надзвичайної ситуації госпіталізовано 174 особи, з них 46 дітей, 14 рятувальників, які брали безпосередню участь у гасінні пожежі, 3 медичних працівники, які надавали невідкладну медичну допомогу в зоні надзвичайної ситуації, решта – мешканці навколишніх населених пунктів.
Важких хворих немає.
За результатами моніторингу довкілля (повітря, води, ґрунти, сільськогосподарських культур) в прилеглих до місця аварії населених пунктах та інших районах області наявності сполук фосфору та перевищень гранично допустимих концентрацій не виявлено.
Підрозділами Головного управління МНС України в Львівській області, проводяться наступні роботи: навколо цистерн постійно підтримується захисна повітряно-пінна подушка з метою запобігання загорань фосфору; проводиться захист особового складу відновлювальних бригад залізниці, які задіяні до виконання робіт по підйому та підготовці цистерн до завантаження; прокладено і знаходиться в постійній готовності резервна лінія від Автомобіля повітряно-пінного гасіння на випадок виходу із ладу насосного обладнання пожежних поїздів; у взаємодії із 704 полком РХБЗ МО України залучено 8 автомобілів АРС для підвозу води і заправки нею пожежних автоцистерн та резервної лінії;- організовано цілодобове метео- та хімічне спостереження; в районі виникнення надзвичайної ситуації та навколо неї спільно із підрозділами Внутрішніх військ організовано комендантську службу; у взаємодії із 704 полком РХБЗ організовано проведення спеціальної обробки та санітарної помивки особового складу, який працює в осередку аварії; забезпечено трьох разове харчування та відпочинок особового складу який приймає участь у ліквідації надзвичайної ситуації.
До проведення робіт залучено 26 ланок газодимозахисної служби (54 чол.) пожежно-рятувальних підрозділів Головного управління МНС України в Львівській області, робота яких організована в цілодобовому безперервному режимі з використанням засобів індивідуального захисту органів дихання та шкіри.Всього до ліквідації наслідків надзвичайної ситуації від МНС залучено 135 чол. особового складу та 34 одиниця техніки, 11 пожежних потягів Укрзалізниці, із станцій Тернопіль, Стрий, Самбір, Чернівці, Львів, Коломия Чоп, Сарни, Фастів, Вінниця, Хриплін; 203 працівника МВС, 64 чол. особового складу та 22 од. техніки Міноборони, представники підприємства з виробництва жовтого фосфору - ТОВ «Казфосфат» Республіки Казахстан та 138 медичних працівників та 4 од. техніки, задіяних до проведення профілактичних оглядів населення.