У Азовському морі риба гине тоннами
Відпочиваючих запевняють, що у всьому винна жара. Тривожні сигнали від читачів, що знаходяться на відпочинку на побережжі Азовського моря, почали поступати в редакцію "КП" ще в понеділок, 30 червня. По пляжах розповсюдилися чутки що після попадання хімікатів в морську воду недалеко від Бердянська почала масово гинути риба і ніби то цей мор швидко розповсюджується у напрямі Урзуфа і Юр’євки.
Ми спробували дізнатися, наскільки ці чутки відповідають дійсності. Насправді в Білосарайській затоці (с. Новопетровка) на берег викинуло близько 18 тонн бичка, що стало першим випадком цього року. Але, за твердженнями фахівців, справа зовсім не в якійсь екологічній катастрофі.
- Висока температура повітря і штиль привели до того, що знизилася концентрація кисню у воді - 2,7 - 3,3 міліграм на літр, при тому що норма для морських мешканців - 4 міліграми на літр. Крім того, почався період цвітіння синьо-зелених водоростей, які активно поглинають кисень, - дуже багато органіки в придонних пластах води. Риба просто задихається, - пояснив Костянтин Карташов, начальник відділу іхтіології Азовдержрибохорони.
Місцеві жителі розповідають, що буквально півметра від берега рибу можна ловити просто руками. Іхтіологи заспокоюють: це "природний процес", минулого року були куди інтенсивніші викиди. Втім, літо тільки в самому розпалі.
Втім, загибель риби має локальний характер і ніяк не загрожує загальній масі. Крім того, стан води в Азовському морі від Таганрогської затоки до Арабатської стрілки контролює спеціальна екологічна інспекція.
- Основні забруднювачі морської води - нафтопродукти, фенол, нітрит і нітрати. За останніми дослідженнями, ніяких відхилень за гідрохімічними показниками не немає, - заспокоїла нас Світлана Пашкова, прес-секретар Державної екологічної інспекції Азовського моря.
Отже, в принципі, купатися на пляжах Донецького регіону цілком безпечно. Але краще всього відпочивати подалі від великих селищ, а тим більше промислових міст, радять місцеві екологи. Вони ж називають і найбільш чисті пляжі регіону (за сукупністю вода + пісок). Ними є прибережні зони в районі Білосарайської коси і селища Бабахтарма. А ось санітарний і екологічний стан Маріупольського побережжя залишає бажати кращого. Днями обласна СЕС закрила частину міського пляжу в районі порту, готелю "Турист" і суднобудівельного заводу.
На тлі всього регіону гнітючою виглядає ситуація в столиці Донбасу Донецьку:
- Якщо сьогодні відкриті всі пляжі регіону (69 об'єктів, маються на увазі тільки місця суспільного купання), тоді як в Донецьку тільки один - це ставок Молочний в Будьонівському районі, в інших двадцяти купатися заборонено, - розповіла Лариса Гусєва, заступник головного державного лікаря Донецької області. - В цих місцях бактеріологічні показники води перевищують безпечну норму.