У Парижі відбулось засідання Бюро Конференції Сторін Конвенції про біологічне різноманіття
В рамках програми робіт Конвенції про біологічне різноманіття (далі – КБР) в Парижі, Франція, відбулось засідання Бюро Конференції Сторін КБР (8 липня 2007 р.), а також друга наради спеціальної робочої групи відкритого складу щодо огляду виконання КБР (9–13 липня 2007 р.), в яких взяв участь представник Мінприроди.
На засіданні Бюро було заслухано звіт про результати 12-го засідання Допоміжного органу з наукових, технічних та технологічних консультацій (ДОНТТК) та підготовки до 13-го засідання ДОНТТК; звіт співголів Спеціальної робочої групи відкритого складу щодо доступу до генетичних ресурсів та справедливого розподілу вигод від використання таких ресурсів та звіт щодо підготовки до дев'ятої наради Конференції Сторін КБР.
Спеціальна робоча група відкритого складу щодо огляду виконання КБР (WGRI) зосередила свою роботу на поглибленому перегляді виконання цілей Стратегічного плану. До порядку денного наради також були включені питання статусу національного звітування, оперативної діяльності КБР, оптимізації керівних вказівок, що надаються Глобальному екологічному фонду (ГЕФ) тощо.
З дати набуття чинності КБР у 1993 році 147 країн, у тому числі Україна, підготували свої національні стратегії та плани дій щодо збереження біорізноманіття (НСПДЗБ). Зазначена нарада була першим заходом в рамках КБР, яка безпосередньо розглядала питання національного виконання Конвенції та надала можливість для плідного обміну досвідом з аспектів підготовки та виконання НСПДЗБ. Нарада приділила увагу також питанню джерел фінансування, яке потрібне для досягнення цілей Конвенції та мети 2010 року щодо суттєвого зменшення втрат біорізноманіття.
Вперше відбувся діалог між Бюро Конвенції і Виконавчим директором ГЕФ. Нарада WGRI рекомендувала багаторічну програму співпраці з ГЕФ на період 2010–2014 років.
На нараді прийняті рекомендації з питань:
- Виконання цілей 2 і 3 Стратегічного плану, зокрема щодо:
- статусу НСПДЗБ;
- керівних вказівок щодо розроблення та виконання НСПДЗБ;
- пріоритетних напрямів посилення спроможності, доступу до технологій, їх передачі та співпраці у цій сфері;
- механізмів виконання Конвенції;
- внеску до процесу ревізування стратегічного плану після 2010 року.
- Можливості та проект стратегій мобілізації ресурсів;
- Статус національного звітування та пропозиції щодо сфери охоплення та формату третього видання Глобальної перспективи в області біорізноманіття;
- Оптимізація керівних вказівок Глобальному екологічному фонду як фінансового механізму Конвенції;
- Процес визнання такими, що втратили силу, рішень Конференції Сторін;
- Процедури допуску організацій на наради в рамках КБР.
Зазначені рекомендації розглядатимуться на предмет їх затвердження на нараді Конференції Сторін, яка відбудеться у Бонні у травні 2008 року.
У заході взяли участь представники 104 країн, Європейського Союзу, 15 спеціалізованих установ ООН, інших міжурядових і неурядових організацій та представників корінних народів і місцевих громад.
З урахуванням того, що Україна обрана до складу Бюро Конференції Сторін від регіону Центральної і Східної Європи, представником Мінприроди, у співпраці з іншим членом Бюро від зазначеного регіону (Хорватія), в рамках заходу організовані та проведені регіональні зустрічі представників відповідних держав, на яких обговорені питання порядку денного, що становлять спільний інтерес. До таких питань відносяться, зокрема, забезпечення належної участі та представництва країн регіону Центральної і Східної Європи у нарадах, що організуються в рамках КБР, мобілізація фінансових ресурсів для виконання заходів щодо збереження біорізноманіття, в тому числі за допомогою Глобального екологічного фонду.
Інформація про документи нарад занходиться на сайті Конвенції про біологічне різноманіття www.cbd.int.