Найближчим часом на Львів та його околиці випаде 7 кг синильної кислоти?
Сьогодні, 5 червня, відбулося розширене засідання комісії з питань екології, природних ресурсів та рекреації Львівської облради за участі голови облради Мирослава Сеника. На запитання представників депутатського корпусу Львівської облради про те, куди поділися 7 кілограмів синильної кислоти, що виділилися внаслідок пожежі на ДП «Полісинтез» у місті Бібрка, що на Львівщині, заступник головного державного санітарного лікаря Львівської області Микола Урбанович зазначив, що не володіє такою інформацією.
Як зазначила голова Ланівської сільської ради Софія Дяків (село Лани межує з Бібкою і лежить безпосередньо близько до місця пожежі, – ЗІК.), львівська обласна санітарно-епілеміологічна станція навіть не взяла пробу води у Бібрці та прилеглих територіях.
Було заслухано звіти щодо наслідків аварії в місті Бібрка на підприємстві «Полісинтез», зокрема, з доповіддю виступив прокурор Львівської міжрайонної природоохоронної прокуратури Володимир Гринкевич.
Довідка
20 квітня після ліквідації пожежі на заводі «Полісинтез», що у Бібриці Львівської області, було відібрано проби води з річки Боберка, 150 метрів нижче підприємства. Якість води за гідрохімічними показниками (32 показники) відповідає нормам рибогосподарського водокористування. Про це 23 квітня повідомила прес-служба Держекоінспекції України у Львівській області.
Нагадаємо, що 19 квітня повністю згорів цех №1 площею 1 тис. 380 кв. м, де зберігалась готова продукція ДП Полісинтез" акціонерного товариства "Органіка", яке спеціалізується на виготовленні еластичного пінополіуретану.
Вогнем знищено та пошкоджено близько 150 т пінополіуретану та складську будівлю.
Синильна кислота – безбарвна, прозора, дуже летка рідина. Пара її в звичайному стані безбарвна, має своєрідний п'янкий запах (гіркого мигдалю). Добре змішується з водою. Фізичні властивості синильної кислоти обумовлюють шляхи проникнення отрути до організму. Головний шлях – це інгаляційний, тобто у випадку застосування синильної кислоти можливі ураження якщо не застосовувати протигазу. Небезпечними для людини є пари синильної кислоти в концентрації 0,1-0,12 г/м³, які при експозиції 15-20 хв. викликають важке ураження. Смертельними вважаються концентрації 0,2-0,3 г/м³ при експозиції 5-10 хв.; 0,4-0,8 г/м³ при експозиції 2-5 хв. вони викликають швидку смерть.Смертельними дозами при потраплянні до організму через ротову порожнину є для синильної кислоти 1 мг/кг, ціаніду калію - 2,5 мг/кг, ціаніду натрію - 1,8 мг/кг, які можуть бути використані з диверсійною метою при зараженні водосховищ, колодязів.