Спалення сміття загрожує здоров'ю та природі
Дерева тривалий час поглинають токсичний пил вулиць міста, а при спалюванні всі токсичні речовини миттєво повертаються назад у повітря
Традиційні суботники, які влаштовують навесні мешканці приватного сектора, мають шкідливі наслідки для здоров'я людей. Адже під час прибирання спалюється велика кількість рослинного сміття, а на додачу - пластикових пляшок та обгорток. Такі дії природоохоронці сміливо називають повільним самогубством. Оскільки, за їх словами, згоряння полімерів призводить до утворення стійких токсичних речовин, у тому числі діоксинів - які стають причиною страшних хвороб, в тому числі й раку.
- Будь-яка пластмаса, додана до вогнища, створює міні-реактор з виробництва та викиду діоксину в навколишнє середовище, - каже начальник Держуправління природи у Вінницькій області Олена Яворська. - Для спалення ж решток рослинності на полі керівник господарства повинен отримати відповідний дозвіл. Тоді як спалювання сухої рослинності на узбіччі доріг, на схилах балок, пасовищах категорично заборонене законом і тягне за собою доволі серйозні штрафи. Господарі приватних будинків можуть облаштовувати компостні ями, а пластикову тару відвозити на підприємство, яке переробляє цю продукцію.
Помилковим також екологи вважають думку вінничан про те, що при спалюванні відбувається оновлення рослинного покриву. Насправді ж, збіднюється склад трав, у вогні гинуть комахи та тварини, знижується родючість ґрунтів, забруднюється атмосферне повітря.