Пацюків ще не відловили, а люди вже пірнають
У місті відкрили пляжний сезон
Хоча відкрити міські пляжі Дніпропетровська чиновники обіцяють у перших числах червня, народ вже потягнувся на Комсомольський острів і «косу» ж/м Перемога. Притім багато хто навіть не догадується, що санепідстанція дозволу на купання в Дніпрі поки не дала. Проте городян це анітрошки не бентежить: одні із задоволенням занурюють у ще поки не заквітлу воду, інші - загоряють на пісочку.
Боюся купати малюка в цьому болоті
- Я дитину привела, нехай на свіжому повітрі грається. Взяла із собою воду й антибактеріальні серветки, - говорить молода мама. - Але купати малюка в цьому болоті не збираюся - боюся. А от сама б занурилася, пече адже.
«Свіжим повітрям» виявилася знаменита «коса» на Перемозі. Тут встановили біотуалети, гірки, столики з навісами у води, але вдень людей на пляж приходить небагато.
- Молодь збирається в основному ввечері. Відпочивають, п'ють пиво, музику слухають,- говорить продавщиця. - Удень же тут тільки пенсіонери рибалять або школярі тайкома від батьків прибігають викупатися.
До слова, уздовж дороги на деревах встановлені невеликі таблички з попередженням, що тут купатися й збирати гриби заборонено. Вода біля берега зелена, а дно - мулисте, тому наважуються купатися тільки діти, старші люди - розстеляють покривала й просто загоряють.
Навіть якщо знайдуть заразу, купатися не перестануть
А от на Комсомольському острові - аншлаг! Вода хоч і прохолодна, але багато хто із задоволенням купається. Молодь грає у волейбол і загоряє, попиваючи пиво. Рятувальників ніде не видно, а раптом щось трапиться?
- Як? Хіба ще не відкрили сезон купання? Жара адже така... - дивуються студенти. - Ми подивилися: порядок на пляжі навели, урни пофарбували, пісок чистий. Ми думали вже й дозвіл дали - адже ніяких табличок, що забороняють купатися, немає. Але з іншого боку, якщо після результатів всіх проб води й виявлять якусь там «паличку», купатися ніхто не перестане. Ви ж знаєте наших людей...
До слова, купатися чи ні - особиста справа кожного. Дозвіл на роботу пляжу видається тільки в тому випадку, якщо прибережна зона оформлена за певними правилами. Як стверджують у санепідстанції, одна з головних умов - це чисте дно ріки й пісок. А для цього вже взяли спеціальні проби як річкової, так і питної води. Але результатів поки немає, тому ручатися за здоров'я городян ніхто не може. Притім, як виявилося, ще потрібно знищити... пацюків, яких на пляжах багато. І поки всі вимоги не будуть виконані, дозволу на роботу пляж не одержить.