Щільність промислових викидів у місті Антрацит в 5 разів вище за середній показник
У ході наради, що провів голова Луганської облдержадміністрації Олександр Антипов у рамках своєї робочої поїздки в Антрацит і Антрацитовський район, він відзначив уважну позицію керівництва міста й району до питань охорони здоров'я. За 1-й квартал районом збільшене фінансування витрат на охорону здоров'я на 54,4%. У місті досягнута стабілізація демографічної ситуації, деяке зниження дитячої смертності й захворюваності туберкульозом. Разом з тим, за словами Олександра Антипова, не може не викликати тривогу збільшення кількості онкозахворбвань, ріст кількості Віл-інфікованих, загострення ситуації з захворюваності туберкульозом у районі, де показник захворюваності збільшився з 14,8 до 21,4 на 100 тис. населення.
Губернатор Луганщини впевнений, що рівень здоров'я населення в значній мірі залежить від екологічної ситуації в області. На території Антрацита перебуває 5 породних відвалів, які горять або мають вогнища самозаймання (шахта «Комсомольська»), а також полігон твердих побутових відходів, що експлуатується більше 40 років, переповнений, технологія складування відходів не дотримується, внаслідок чого постійно виникають вогнища. За валовими обсягами промислових викидів в атмосферу забруднюючих речовин місто Антрацит займає 12 місце серед 14 міст обласного значення. Щільність промислових викидів розраховуючи на 1 кв. км території в 5 разів вище за середній показник по країні. У місті діє 34 об'єкта, що впливають або можуть вплинути на стан атмосферного повітря. Очисні ж споруди й каналізаційна мережа вимагають реконструкції й капітальний ремонт.
Дуже тривожним фактором є те, що на території Антрацитовського району, що оточує місто, на сьогоднішній день перебуває 17 складів, де зберігаються більше 28 тонн непридатних агрохімікатів, 12 складів перебувають у незадовільному стані, 10 — безхазяйні. Роботи з покращення зберігання цих хімікатів не ведуться протягом кількох років, належна увага цій проблемі не приділяється.
На думку Олександр Антипова, головною проблемою як міста, так і району є незаконна розробка корисних копалин. Несанкціоновані розробки піщанику й кам'яного вугілля ведуться, як правило, з поверхні, що приводить до порушення ґрунтів.
«Із цим злом необхідно боротися всіма доступними способами на основі існуючого законодавства», - підкреслив голова Луганської облдержадміністрації.
Крім того, Олександр Антипов зазначив, що для рішення проблем охорони здоров'я, освіти й соціальної політики керівництву Антрациту й району потрібно особливу увагу приділити залученню позабюджетних коштів і грамотно вибудувати інвестиційну політику.
«Антрацит може бути досить привабливим для інвесторів — як вітчизняних, так і закордонних. Правильно проведена інвестиційна політика — це фактор, що допоможе ефективно вирішити проблеми в будь-якій сфері діяльності: будь то промислове виробництво або комп'ютеризація шкіл», − заявив губернатор Луганщини.