Які пляжі в Україні найбільш безпечні, - поради екологів
На півдні стартував купальний сезон, котрий цього року викликає в курортників масу переживань. Чи їхати в Крим? Адже біля Керчі був витік 2000 тонн мазуту при аварії корабля 11 листопада, і невідомо, де ця гидота спливе, як і нечистоти, що виплеснулися в лютому в Одесі. Багато українців і росіян побоюються везти своїх дітей на наше чорноморське узбережжя. Хоча представники СЕС і місцева влада завіряють, — купатися безпечно, пише "Сегодня".
"Я тільки що повернулася з Героївского пляжу (селище в 12 км від Керчі на березі протоки. – Авт.), — повідомив начальник відділу внутрішньої політики Керченського міськвиконкому Ольга Архипенко. - Вода прозора, чистий пісок. Розмови про мазутний бруд - це спекуляції". Однак, на думку кримських екологів, з наслідками катастрофи прийде зіштовхується ще багато років. Неприємні сюрпризи з викидами осілих на дні нафтопродуктів ще будуть, особливо коли вода прогріється до +20 С. Плями діаметром до 10 м цілком імовірні.
Є проблеми з екологією й у берегів Одеси. Президент Південноукраїнського екологічного союзу Валерій Осипов заявив, що лютневі нечистоти ще не розклалися й загрожують вірусами. "Там маса хвороботворних мікробів, що перевищують норму в 400 разів, є стафілококи, тобто повний комплект болячок можна прихопити на деяких пляжах". У СЕС запевняють, що забруднення не перевищує припустимих норм на всіх пляжах Південної Пальміри. Як повідомила нас учора заступник відділу комунальної гігієни облсес Алла Кильдешова, аналізи показують, що море чисте.
Однозначно чиста Ялта, де в цьому сезоні всі пляжі будуть безкоштовними. В інших містах, частина пляжів віддана в оренду й там вхід буде до 3 гр. Також у деяких містах і селищах Криму практикується безкоштовний доступ до моря при наявності прописки - кримчани йдуть на пляжі із ксерокопією паспорта. Але лежаки для всіх - від 7-10 грн. Нововведення - поява на пляжах VIP-зон із забезпеченням особливо комфортних умов відпочинку. Там вхід від 50-100 грн.
"Всі пляжі на берегах Дніпра у всіх містах одержать паспорти тільки на початку червня, - розповіла завідувачка відділом здоров'я й екології центральної СЕС Тетяна Расимова. - Проводимо забір води, перевіряємо, поки ситуація нормальна, якщо хтось захоче відкрити купальний сезон зараз, він болячку не підчепить. Найчастіше ми починаємо виявляти у воді паразитів десь у середині липня, коли купається багато людей. А люди провокують появу у воді інфекцій, використовуючи ріку як туалет".