108 видів рослин на Львівщині занесені до „Червоної книги України”
У Львівській області з метою збереження біологічного різноманіття затвердили перелік видів рослин і тварин, які потребують охорони. Створено 324 об’єкти природно-заповідного фонду на площі 132 507,74 га, у яких охороняються 108 видів рослин, які занесені до „Червоної книги України”, і 259 регіонально рідкісних видів, а також 198 регіонально рідкісних видів тварин, що потребують охорони, - повідомили в Державному управлінні охорони навколишнього природного середовища в Львівській області.
Розроблено регіональну програму розвитку заповідної справи у Львівській області для створення належних умов для реалізації єдиної державної політики у сфері розвитку заповідної справи, зокрема, мережі територій та об’єктів природно - заповідного фонду стосовно регіональних особливостей Львівщини, удосконалення керування природними і біосферними заповідниками та національними природними парками, іншими територіями та об’єктами природно - заповідного фонду, доведення обсягу площі природно-заповідного фонду до 10% загальної площі області, прискорення формування регіональної екологічної мережі як складової національної екомережі, забезпечення проведення комплексних довгострокових наукових досліджень типових та унікальних екосистем, забезпечення раціонального природокористування.
З ініціативи Держуправління охорони навколишнього природного середовища у Львівській області з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища у складі обласного бюджету у 2006 році розроблено проект плану заходів щодо впровадження Карпатської конвенції на обласному рівні, яким визначено низку завдань, які доповнюють діючі на сьогодні цільові програми щодо реалізації засад сталого розвитку Карпатського регіону та збереження біотичного й ландшафтного різноманіття.
Держуправління охорони навколишнього природного середовища надало Мінприроди України ряд пропозицій щодо практичних заходів, спрямованих на виконання Плану дій щодо збереження бурого ведмедя та зубра у Львівській області.
Довiдка
22 травня - Міжнародний день біорізноманіття.
За оцінками вчених, в найближчі 75 років з лиця Землі може зникнути половина існуючих нині видів рослин і тварин. Стурбованість викликає те, що швидкість зникнення окремих видів під впливом людини може в десятки тисяч разів перевищувати швидкість їх так званого природного зникнення. На думку спеціалістів, зараз що 10 - 20 хвилин на планеті зникає один вид.
Занепокоєні постійним збідненням флори та фауни, представники багатьох держав світу підписали Конвенцію про біологічне різноманіття (Ріо-де-Жанейро, 1992 р.). Країни-учасники конференції дали згоду працювати для досягнення цілей Конвенції та реалізовувати конкретні завдання щодо збереження біорізноманіття на нашій планеті.