Екологи виграли суд по Кінбурну у обласної ради
6 травня, центральний районний суд м. Миколаєва під головуванням судді Володимира Алейникова визнав незаконним рішення N 9 Миколаївської обласної ради від 16 березня 2007 року "Про затвердження схеми функціонального зонування території регіонального ландшафтного парку "Кінбурнська коса", встановлення (зміну) окружних меж сільських населених пунктів Покровка, Покровське та Василівка Покровської сільської ради Очаківського району та затвердження Технічного завдання на розробку
Проекту організації території парку".
У жовтні минулого року миколаївські екологи Антоніна Галкіна та Олег Деркач подали позов щодо відміни вказаного рішення. Після аналогічного позову Миколаївської обласної прокуратури справи було об'єднано. Як третя сторона на боці позивачів виступив директор регіонального ландшафтного парку "Кінбурнська коса". На боці відповідачів - рибколгосп "Свідомість". Інтереси екологів представляла Лауреат премії Голдмана 2006, Керівник юридичного відділу Міжнародної благодійної організації "Екологія-Право-Людина" Ольга Мелень.
Згідно позиції юристів облради - її рішення є рекомендаційним і ніяких наслідків не несе. Й взагалі, проект рішення готувала облдержадміністрація - з неї треба питати. Позивачі під час засідань наголошували, що вказане рішення не має наукового обґрунтування, воно ФАКТИЧНО ЗДІЙСНЮЄ зонування території РЛП "Кінбурнська коса" та розширює межі населених пунктів, що має істотний негативний вплив на об'єкт природно-заповідного фонду. До того ж, реалізація вказаного рішення в подальшому може призвести до соціальних конфліктів між місцевим населенням та майбутніми забудовниками.
Мабуть за браком доказів своєї правоти, юристи облради взагалі вирішили суд ігнорувати. З чотирьох засідань вони були присутні лише на одному та навіть не надали документи, які були необхідні для розгляду справи.
Під час чотирьох засідань відбувся всебічний розгляд справи, після чого суд виніс рішення, що при прийнятті рішення N 9 від 16 березня 2007 року Миколаївська обласна рада діяла всупереч вимогам діючого законодавства у спосіб, який не передбачений діючим законодавством, та поза межі наданих їй повноважень.
Окрема ухвала суду буде винесена стосовно виявленої неповаги до суду з боку органу місцевого самоврядування.
Довідка
Регіональний ландшафтний парк "Кінбурнська коса" було створено рішенням Миколаївської обласної ради 15.10.92 г. Загальна площа території парку складає 17890,2 га. (з них 12 тис. га є суходолом, інше - вода), тут мешкають 5177 ВИДІВ ФЛОРИ ТА ФАУНИ. В тому числі 153 види, що занесені до різних охоронних списків, 21 вид, що знаходиться під загрозою зникнення, найбільше у Європі місцезростання орхідей, які також охороняються законодавством. На території парку знаходиться більш ніж 400 озер,
які є справжнім пташиним царством.
Оскаржуване рішення обласної ради передбачає розширити на 140 га межі населених пунктів Покровської сільської ради, вилучити із складу природно-заповідного фонду 434 га особливо цінних земель на узбережжі Чорного моря, розпаювати прибережну захисну смугу в районі с. Покровка та перетворити більшу частину півострова у господарську зону Очаківського державного лісомисливського господарства.
Територія кінбурнських сіл, де мешкають 800 осіб, вже зараз складає близько 1000 га., тобто майже по гектару на мешканця. Тому не виникає сумніву, рішення обласної ради спрямовано на створення умов для роздачі цих земель (а межи сіл розширюються переважно за рахунок прибережної смуги) під індивідуальну забудову, будівництво баз відпочинку і т. і. Звісно, кошти на це є зовсім не у місцевих жителів, а у прибулих, так би мовити "варягів" - з Києва, Одеси та інших мегаполісів, аж до самісінької Москви. Будівельний бум вже розпочався: Однак, активне будівництво на Кінбурні, збільшення його населення призведе до значного посилення антропогенного впливу на природу,
погіршення пітної води, "завалення" її території сміттям, й, зрештою знищення цього унікального куточка дикої природи. А на думку деяких фахівців сама коса може не витримати такого технічного навантаження й піти під воду.