Розвиток рибогосподарської діяльності на Волині
Природний рибогосподарський фонд Волинської області складає 220 озер загальною площею 14,3 тис га і 130 малих і середніх річок загальною протяжністю 3,2 тис км. Крім того понад 350 ставків і штучно створених водойм за своїм екологічним станом придатні для ведення рибництва.
З метою відновлення традиційного для Волині рибного промислу та наповнення рибою продовольчого ринку області, пошуку господаря для занедбаних ставків колишніх КСП, наповнення місцевих бюджетів Волинь першою в Україні запровадила практику надання в оренду водних об'єктів.
Перші рішення про надання водних об'єктів в оренду для розведення риби та облаштування рекреаційних зон були прийняті обласною радою ще в 1999 році. З того часу від оренди водойм місцеві бюджети отримали 1 мільйон 277 тисяч гривень. Орендарі виростили і реалізували 540 тонн риби і від цього виду діяльності до бюджетів надійшло понад 1 мільйон 200 тисяч гривень податку на прибуток громадян. В даний час в області на конкурсних засадах надано в оренду понад 230 ставків та 50 озер.
З метою забезпечення раціонального використання водних об’єктів області, дотримання природоохоронного законодавства при оренді водних об’єктів Державною екологічною інспекцією у Волинській області заплановано проведення перевірок користувачів водних живих ресурсів в районах області.
З часу надання в оренду водойм траплялися випадки недобросовісного ставлення орендарів до цієї справи, виникали конфліктні ситуації з місцевим населенням. З іншої сторони, недостатня законодавча база для проведення риборозведення і рибництва на орендованих водоймах, невеликі терміни надання водойм в оренду, розміри орендної плати за користування водоймами різних категорій, вирощування власного якісного малька риби чи його закупівля для риборозведення, реалізація вирощеної риби створюють певні проблеми для подальшого розвитку рибної галузі.
Назріла потреба на рівні області обговорити ці питання і знайти шляхи їх вирішення за участю всіх зацікавлених сторін.
З цією метою в квітні місяці проведено засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради, на яку було запрошено орендарів водних об'єктів, представників органів місцевого самоврядування, державних органів виконавчої влади галузі регулювання відносин щодо охорони та використання природних ресурсів, громадських природоохоронних організацій.
За підсумками проведеного засідання підготовлено пропозиції щодо розгляду проблемних питань на найближчої сесії обласної ради.