Українців попереджають про навалу кліщів
Аномально тепла погода й весняні дощі розбудили кліщів раніше звичайного. І їм буде чим поживиться, адже в травневі свята городяни швидше за все відправляться на природу, пише "Комсомольская правда".
Вчені заявляють, що цього року буде значно більше кліщів, чим у попередньому.
До того ж кліщі все ближче підбираються до городян. Хоч вони й люблять ліс, але не гидують і звичайними парками.
Ці кровососи скрізь - і на листях дерев, і на гілках кущів, і на стеблинках трави, і просто на землі. До речі, найчастіше кліщі чіпляються за ноги - на рівні гомілок і колін. Улюблені місця для укусів - голова, за вухами, у паховій області, під коліньми й на спині.
Тому головне напуття від лікарів - вчасно оглядати себе. А, приходячи з прогулянки, ретельно оглянути не тільки тіло, але й одяг, в якому гуляли.
Саме серйозне захворювання, яким можуть заразити кліщі, - енцефаліт. Але в нашій місцевості не живуть кровососи, що переносять цю хворобу. Зате можна зустріти комах, заражених іншою інфекцією - борреліозом або хворобою Лайма. Це інфекція, що вражає центральну нервову систему й опорно-руховий апарат. Розпізнати симптоми хвороби Лайма досить легко, тому її можна вилікувати.
Вакцину від хвороби Лайма ще не придумали. Тому все залежить від самої людини - від її уважності й захисту від кліщів.
Збираючись у ліс, обов'язково потрібно надягти щільний одяг, штани заправити у взуття, не забути про головний убір.
Якщо ж кліщ все-таки вкусив, насамперед треба заспокоїться й приступити до витягнення маленького хижака.
Класичний спосіб - капнути на місце укусу соняшникове масло. Якщо кровосос недавно заліз, то через відсутність доступу кисню він сам повинен вилізти. Якщо ж нічого не вийшло, тоді прийдеться озброїтися пінцетом, яким потрібно захопити кліща ближче до шкіри. А потім потроху тягти кровососа. Головне - не квапитись, щоб не роздавити комаху або не залишити в ранці голівку або хоботок кліща.