Результати моніторингу довкілля на Львівщині
За результатами досліджень, проведених органами санепідслужби, державної екологічної інспекції, водного господарства та ветеринарної служби, станом на 10 годину 19 липня перевищення гранично-допустимої концентрації сполук фосфору в повітрі, воді, ґрунті та сільськогосподарської продукції не виявлено. Обстежено населені пункти Буського, Кам'янко-Бузького, Бродівського та Радехівського районів Львівщини. Крім того, лабораторією Державної екологічної інспекції у Волинській області підтверджена якість і безпечність води р. Західний Буг та меліоративних каналів від місця виникнення надзвичайної ситуації до суміжних районів Львівської і Волинської областей.
Повітря, вода в криницях та поверхневих водоймах цілком безпечні для людей та тварин. Дослідження вмісту фосфорного ангідриду в повітрі сіл Ожидів, Иосипівка, Олесько, Янгелівка, Переволочне, хутора Лісове Буського району становлять від 0,045 до 0,1 мг/м3, населених пунктів Станіславчик, Руда Бродівська Бродівського району - 0,03-0,08 мг/м3, Грицеволя, Лопатин, Хмільно Радехівського району - 0,06-0,13 мг/м3, Полуничне Кам'янко-Бузького району - 0,004-0,006 мг/м3, Бортків, Скнилів, М.Вільшанка, Підлісся, Білий Камінь Золочівського району також не перевищує нормативу - 0,15 мг/м3. Крім цього, проведено дослідження в м. Львів по вул. Нова - Б. Хмельницького - 0,0015 мг/м3 та в м. Винники - вул. Галицька - 0,0018 мг/м3 та вул. Шевченка - 0.01 мг/м3.
Питна вода у криницях жителів населених пунктів Буського району містить поліфосфати нижчі за норму, яка становить 3,5 мг/дм3. Проби відбиралися: хутір Лісове - 2,9 мг/дм3, с.Йосипівна - 2,9 мг/дм3. Крім того, досліджені проби води, відібрані у селах Боложинів, Тур'є, Гутисько-Тур'янське, також не мали перевищень нормативу.
Вміст фосфатів у річках Рутка - 0,1 мг/л, Родоставка - 0,16 мг/л, Пуста - 0,2 мг/л, Солотвино - 0,26 мг/л, безіменний струмок біля с. Ожидів (100м від місця аварії) - 0,48 мг/л, Острівка - 1,97 мг/л, Західний Буг - 3,35 мг/л, і не перевищує норми - 3,5 мг/л.
Грунт, корми та сільськогосподарська продукція не становлять жодної небезпеки для людей та цілком придатні для ведення сільського господарства.
Вміст фосфору у пробах ґрунтів сіл Ожидів, Янгелівка, Чучмани, Заводське, Стовпин Буського району становить 172-198 мг/кг, що не перевищує його нормативу - 200мг/кг, і є нижчим за фонові показники травня 2007 року. Відібрано зразки на вміст фосфору в молоці коров'ячому, траві, яблуках та листях у подвір'ї місцевих жителів Буського району с.Ожидів, с.Янгелівка, с.Боложинів, с.Чучмани, відповідають нормативам їх вмісту (молоко коров'яче - 0,9-1,2 мг/кг. трава - 0,2-0,7 мг/кг, яблука і листя 0,2-0,7 мг/кг).
Аналіз стану довкілля здійснюється шляхом постійного відбору проб повітря, води, ґрунту, сільськогосподарської продукції, а також їхніх лабораторних досліджень, і триватиме після завершення ліквідації наслідків надзвичайної ситуації. Результати експертиз регулярно доводитимуться до сільських і районних рад, дільничних інспекторів міліції та засобів масової інформації.