Ігорно-розважальний бізнес губить плато Ай-Петрі
Забезпечити заповідний режим гори Ай-Петрі, захистивши плато від напливу на нього ігорно-розважального бізнесу, – з такою пропозицією звернувся до президента України голова Координаційної ради громадських екологічних організацій Криму, президент Кримської академії наук, професор Віктор Тарасенко. Про це повідомили в прес-службі Кримської республіканської Асоціації "Екологія і мир".
Учений відзначає, що Ай-Петрінський гірський масив виконує ряд найважливіших функцій для Кримського кліматичного курорту. Серед них природоохоронна, така, що водогенерує, рекреаційна, лікувально-реабілітаційна і інші функції. "Сумний досвід рекреаційно-туристичного освоєння плато гори Ай-Петрі, що привів до руйнування, а місцями і повному знищенню трав'яного покриву і ґрунтів, альпійських лугів яйли, забрудненню території твердими побутовими відходами і каналізаційними стоками, захаращенню водоакумулюючих карстових воронок і порожнин, величезними втратами у зв'язку з лісовими пожежами - свідчить про те, що природа Криму дуже ранима і не зможе витримати надмірних навантажень", - мовиться в обігу.
На думку кримських учених, головна умова функціонування кліматичного курорту, яким є Велика Ялта - це збереження рекреаційних кліматичних ресурсів, утворюючих середовище властивостей ландшафтів. Від імені екологічної і наукової громадськості головний еколог Криму просить Віктора Ющенка видати указ "про розширення меж Ялтинського гірничо-лісового заповідника з включенням в нього території Ай-Петрінського плато".
кино