Косівський дерибан: особливості роботи Косівської райради
Пропонуємо Вашій увазі репортаж І. Маруняка з відповідної сесії райради (відбулася 3 квітня 2008 року).
ОСОБЛИВОСТІ РОБОТИ КОСІВСЬКОЇ РАЙРАДИ
Щоб не наврочили, Косівська районна рада в особі голови Руслана Присяжного вирішила убезпечити себе від "лихого ока" надрукованим напередодні восьмої сесії ради розпорядженням про закритий режим роботи. Цей крок виявися достатньо підозрілим, адже на сесії планувалося розглянути питання про надання майже 1000 га лісових площ в довгострокову оренду Комунальному підприємству "Маєток Святого Миколая" (не плутати з успішним проектом НПП "Гуцульщина" "Маєток Святого Миколая"), співзасновником якого і є райрада. Чому із земельними питаннями поводяться саме так, думаю ні для кого тепер не є загадкою.
Вже безпосередньо перед роботою сесії ще раз можна було переконатись, що керівництво місцевої ради всерйоз занепокоїлось безпекою від "лихих очей, вух та ін.", побачивши скупчення з приблизно п'ятнадцяти охоронців біля входу в сесійний зал, хоча Р. Присяжний запевняв в тому, що охорона стояла не для того, щоб перешкоджати доступу громадськості на сесію. Та це виявилось не надто переконливо після того, як декільком громадянам, що прагнули глянути на роботу своїх обранців довелося поштовхатися.
Далі події розгортались в стилі а-ля Верховна Рада: блокування трибуни опозицією, вимикання мікрофона, штовханина біля джерела живлення звукової апаратури, взаємообрази з вишуканими матюками:
Конфлікт пов'язаний з порядком денним. Опозиція вимагає проведення відкритого засідання та зняття з порядку денного питання надання в довгострокове користування лісової площі близько 1000 га. та розпуску Косівської районної ради. Після словесних боїв з позицією та перед прицілом телекамер владна більшість не наважується розглядати підозріле земельне питання й працювати в закритому режимі, але на саморозпуск не погоджується (кому ж хочеться добровільно втрачати владу). В ході суперечок депутат Данилюк закликає не дати можливості декільком опозиціонерам соціалістам та БЮТівцям керувати райрадою. Він же мабуть забув, що в раді опинився за списками СПУ, але з ким не буває. Проблеми з пам'яттю це вам не жарти, знаю по собі, коли інколи забуваю забрати решту в магазині або нагодувати кота.
Після суперечок депутати перейшли до дій, хтось вимкнув звукову апаратуру і біля джерела відбулось скупчення депутатів й розпочалась штовханина, яка мало не переросла в справжнє вирішення питань між "настоящіми пацанами", тобто в мордобій. По закінченні фізичного протистояння більшість опозиціонерів покинули зал, адже їхня позиція та думка в раді фактично немає ніякої ваги, та й вищезгадане земельне питання зняте з порядку денного, а сесія відкрита.
Оскільки опозиції в залі майже немає, то чому б не перекинутись на представників ЗМІ? Що й зробив депутат Данилюк звинувативши журналістів в продажності. ":привезли вас сюди і ви взяли замовлення:" - дослівна цитата Данилюка Михайла на адресу присутніх журналістів. Не витримавши приниження своєї гідності отакими фразами довелося покинути сесійний зал, на що в спину було сказано головою райради Русланом Присяжним: "То хіба ж так гарно, якраз коли починається розгляд питання ви йдете". А чи подумав вельмишановний голова ради про те чи гарно було з боку Данилюка принижувати гідність представника ЗМІ звинуваченнями в продажності?
На момент виходу з сесійної зали, питання про надання в тимчасове користування землі було зняте з порядку денного, про те, як далі розгорталися події поки що не відомо.