Тих хто смітить - перерахують і запишуть
Заступник міського голови Володимир Медведчук провів прес-конференцію, на якій обговорювалися питання збору, вивозу й утилізації твердих побутових відходів. Буде створена база даних користувачів послуги з вивозу сміття.
Три підприємства, визнані переможцями конкурсу на право збору, вивозу й утилізації побутового сміття, створюють базу даних користувачів цієї послуги й почали заключати з ними відповідні договори. Про це заступник міського голови Володимир Медведчук повідомив на прес-конференції 3 квітня.
Зараз договори на вивіз сміття укладені з 100% населення, приватного сектора Кіровського району, з 45% - у Жовтневом, 32% - у Ленінському, 20% - у Самарському.
«Населення не зовсім проінформоване щодо того, в чому полягає угода, що входить у послугу з вивозу сміття, як формується тариф. Підприємствам, які виграли конкурс, доручено створити абонвідділи, які будуть займатися підписанням договорів, а також проводити роз'яснювальну роботу. Ми повинні сьогодні дійти з інформацією до кожного жителя Дніпропетровська», - сказав Володимир Медведчук.
Як повідомлялося, конкурс з визначення виконавців послуг зі збору, вивозу й утилізації твердих побутових і негабаритних відходів у Дніпропетровську відбувся 4 березня 2008 року.
Вперше його проводили по територіальному принципі. За результатами конкурсу, Амур-Нижнєдніпровський, Ленінський і Жовтневий райони Дніпропетровська відтепер буде обслуговувати ТОВ «Екологія Україна», Бабушкінський, Кіровський, Червоногвардійський і Самарський - ТОВ « Грінко-Дніпро», Індустріальний - ЗАТ «Комунтранс». Угоди про співробітництво між міською владою й підприємцями-переможцями конкурсу вже укладені.
З початку року ліквідовано більше 200 стихійних сміттєзвалищ. Вивезено 19 тис. куб. м. твердих побутових відходів.
Робота з ліквідації смітників покладена на управління комунального господарства міської ради, щодня на збиранні стихійних смітників задіяно приблизно 30 одиниць техніки.
«Звичайно, є недопрацювання й міської влади, через які ці стихійні смітники утворюються. Але друге - це не зовсім правильні, напевно, відносини жителів міста щодо розрахунків за вивіз сміття. Найбільше смітників утворюються там, де приватний сектор прилягає до багатоповерхової забудови, а також у районах, де є великі магістралі», - повідомив Володимир Медведчук.
У березні за фактом утримання територій у неналежному санітарному стані екологічною міліцією складено біля півсотні протоколів, відповідальні особи притягнуті до адміністративної відповідальності.
Розробляють науково обґрунтовану схему санітарного очищення міста. Схема буде включати цілий комплекс параметрів: маршрути вивозу, частота й т.п.. За інформацією Володимира Медведчука, роботу доручено провести управлінню з питань поводження з відходами міської ради.
«Ця схема розробляється на рівні інституту, вона буде науково обґрунтованою. Я думаю, у другій половині року, приблизно у вересні-жовтні, ця схема буде повністю готова, і ми будемо працювати в плані її виконання», - повідомив Володимир Медведчук.
В 2008 році почнуть будувати муніципальний полігон для сміття. Новий полігон буде відповідати сучасним вимогам. Зараз проект проходить експертну оцінку. «Якщо ми отримаємо позитивні висновки експертизи, тоді цей проект буде прийнятий до виконання. Найближчим часом - протягом року - будуть ухвалені рішення й почате будівництво першої черги», - проінформував заступник міського голови Володимир Медведчук. За його словами, паралельно ведеться робота з розробки проекту рекультивації сміттєвого полігона на житловому масиві «Ігрень».
«Ми не можемо так кинути цей полігон. Там відбуваються процеси гниття, виділяється газ, трапляються самозаймання, які створюють задимленість. Заходи з рекультивації будуть проводитися», - добавив Володимир Медведчук.
Довідка
Щорічно на території Дніпропетровської області утворюється 200-270 млн. тонн промислових і 4 млн. куб. м. побутових відходів, з яких переробляються чи утилізуються тільки 11-12%.