Бензин, який роблять із збіжжя та іншої натуральної сировини, допоможе і сільському господарству
Уряд Тимошенко може повторити інфляційні досягнення попередників. Такий висновок після розмов з українською владою зробила місія Міжнародного валютного фонду. Прогноз у понад 10 відсотків, який збігався з урядовим, експерти МВФ збільшили до 17. Їхній рецепт боротьби з інфляцією - більш гнучкий валютний курс.
Подорожчання нафти й газу - іще два серйозні викликни для уряду. І тут експерти теж радять енергозбереження і біологічне пальне. Бензин, який роблять зі збіжжя та іншої натуральної сировини, допоможе і сільському господарству. На Міжнародній промисловій конференції у Києві сьогодні сумували, такого потрібного біопалива в Україні виробляють дуже мало, через брак сировини, яка переважно йде на експорт, або її дорожнечу.
Що далі тим більше вітчизняних чорноземів засівають і рапсом і соєю, тими культурами, з яких, власне і виробляють біопаливо. Всі передумови для розвитку ринку альтернативного палива в Україні є, але самого палива ще дуже мало.
Розвивається фактично один сегмент біопалива - дизель, перероблений із сільськогосподарських культур. До дві тисячі десятого року під вирощування біоенергетичної сировини хочуть задіяти два мільйони гектарів посівів.
У цій школі газове пальне замінили на біологічне з тирси. Відходи деревообробки, яких у регіоні не бракує, коли починають гнити - виділяють шкідливий метан. А так суцільна користь. Із тридцяти дев'яти котелень міста на біопаливо перевели тільки одну-невелику, задля з'ясування економічного ефекту. Котельня на тирсі працює лише два тижні, а вже розраховують, на різниці вартості палива економити до шістдесяти тисяч гривень щороку.
Вітчизняні лобісти біопалива на міжнародній конференції в Києві скаржаться: Україна втратила три роки. Упродовж цього часу через законодавчу неврегульованість біопаливо фактично не виготовляють і не продають. Мовляв, і технології маємо, і пальне б могли продавати за кордон.
Поки що широка дорога відкрита лише для експорту сировини. Заводи торік простоювали фактично через її брак, усе пішло на Захід. За іншими цінами.
Цей цех, відтоді як зросла в ціні соняшникова олія простоює. Раніше тут за одну зміну робили до десяти тонн біопалива, тепер не вигідно. Натомість розробили технологію виготовлення біопального з відходів м'ясопереробної промисловості.
Про вітчизняну енергетичну незалежність, хоч усі поля засій ріпаком, говорити поки що зарано. Наш урожай завжди залежить від погоди. Світове використання біопалива теж мізерне, занадто сильне нафтове лобі. Екологічний вплив іще також до кінця не вивчений. А застосовуючи стратегія енергозбереження можна зекономити половину традиційного палива.