На Львівщині буде один із найбільших в Україні рекреаційно-відпочинковий центр
На Львівщині на базі штучного "Яворівського озера" (Яворівське ДГХП "Сірка") планують створити рекреаційно відпочинковий цент з п’ятьма зонами відпочинку - Залужжя, Цетуля, Вільшаниця, Ліс, Окілки. Про це сьогодні, 2 квітня, під час відновлення насаджень біля "Яворівського озера" повідомив начальник управління містобудування, архітектури та просторового розвитку Львівської ОДА Степан Лукашик.
Управлінням розроблено проект використання сірчаного кар’єру Яворівського ДГХП "Сірка". "Вартість цього проекту становить 15 млн доларів США. Половину із запланованого, ми вже реалізували. Зараз ми проводимо роботи із завершення гірничо-хімічної рекультивації. Для того, щоб розвивати ці території необхідно, аби у них був єдиний господар, бо згідно із законом ці землі після відновлення мають буди передані сільрадам. Також необхідно, поки у нас є техніка "Сірки", створити мілководні території озера. Також тут буде підприємство, яке виготовлятиме будівельні матеріали, воно буду відділено від зони рекреації", - додав С.Лукашик.
Голова правління ВАТ "Гірхімпромнагляд" Іван Зозуля зазначив, що він бачив приклад, коли землю, навколо створеного озера, роздали сільрадам. "Там набудували безліч готелів, які пустили каналізацію в озеро, яке пропало. Незабаром вода в Яворівському озері не відрізнятиметься від звичайної прісної води. Там вже є 20 різновидів риб. Максимальна глибина озера - 95 метрів", - розповів І.Зозуля. Думку відносно того, що ці території не доцільно розподіляти між сільрадами підтримав і т.в.о. голови Львівської ОДА Микола Кміть: "Сільради на сесіях швиденько розподілять ці землі". Також він підтвердив, що саме держава повинна провести комунікації та збудувати кільцеву дорогу навколо цього відпочинкового центру, і наголосив, що необхідно створити генплан розвитку цієї території. "Вже зараз до нас звертається багато інвесторів, які хочуть вкладати кошти в рекреаційні території, їх скеровують в Карпати, Трускавець, тепер ми знатимемо про цей проект. Він дуже вигідний. Але при цьому основним завдання для нас повинно бути збереження екології", - додав М.Кміть.
Крім того, І.Зозуля, розповів, що подібні проекти будуть реалізовуватися на місці кар’єрів в Стебнику, Роздолі, Подорожному. Реалізувати ці проекти заплановано протягом 5-6 років, в Подорожному - протягом 10 років.