У Стрию почала діяти міська екологічна програма на 2008-2012 рр.
Депутати Стрийської міської ради затвердили екологічну програму райцентру, завдання якої - сформувати та реалізувати ефективну природоохоронну діяльність територіальної громади для поліпшення стану довкілля, забезпечити охорону навколишнього природного середовища. Крім цього, цей документ буде основою для вирішення питань бюджетного фінансування природоохоронних заходів.
Метою цієї програми є попередження негативного впливу на екологічну ситуацію завдяки реалізації відповідних природоохоронних заходів та забезпечення поліпшення стану довкілля через зняття впливу негативних факторів.
Як повідомив власкор ZAXID.NET, згідно з програмою, мерія планує: винести в натуру межі Стрия; поновити грошову оцінку земель міста; інвентаризувати землі закладів охорони здоров’я, освіти, культури та землі рекреаційного призначення з винесенням в натуру меж земельних ділянок та видачею документів на право користування і охорону вищезазначених земель шляхом обмеження вилучення (викупу) для інших потреб; встановити санітарно-захисні зони та зони особливого режиму використання земель; максимально зберегти площі земельних ділянок з родючим шаром ґрунту та рослинним покривом; створити та впорядкування водоохоронні зони і прибережні захисні смуги; рекультивувати порушені землі.
Довiдка
На території Стрия налічується понад 50 підприємств, установ та організацій різних форм власності, що мають в користуванні понад 2 тисячі одиниць автотранспорту та є пересувними джерелами забруднення. Відсутність об’їзної дороги значно посилює їх вплив на екологічну ситуацію та погіршує її.
12 підприємств міста не забезпечені нормативними 50-метровими санітарно-захисними зонами. На підприємствах закінчився термін дії розроблених нормативів граничнодопустимих викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел. Не визначено також переліку житлових будинків, що розміщені на території санітарно-захисних зон підприємств, реальної кількості їх мешканців та не розроблено програми їх відселення.
Скид зворотних вод у поверхневі води ріки Стрий здійснює КП “Стрийводоканал” через очисні споруди повної біологічної очистки, проектною потужністю 25 тис. кубометрів протягом доби. Через не завершену реконструкцію та капремонт очисних споруд у річку потрапляють недостатньо очищені по ряду інгредієнтів зворотні води.
На 01.01.08 року в місті налічується 1698 га землі. 236 га - у власності юридичних та фізичних осіб, а 1462 га - у власності держави. Особливої уваги потребують прибережні захисні смуги та водоохоронні зони р. Стрий, що на території міста займає 108 га.
Проблемним залишається також питання поводження з відходами на підприємствах, в процесі діяльності яких утворюються токсичні відходи.