У Хмельницьку будуть розширювати полігон під сміттєзвалищем
Збільшити час експлуатації полігону на 25-30 років зможе сміттєсортувальний завод
Директор Хмельницького комунального підприємства „Спецкомунтранс” Анатолій Королюк прокоментував цю ситуацію наступним чином: „Порушення при експлуатації полігону існують ще з 1956 року, коли він був утворений. Ми намагаємося поліпшити стан цієї спадщини. Ми, звісно, можемо зупинити діяльність по вивезенню сміття, але це ситуацію не покращить. Місто перетвориться на великий смітник”. Натомість підприємство здійснює інші кроки: Львівський інститут розробив концепцію подальшої роботи з полігоном, а міська влада наразі вирішує питання про виділення земельних ділянок для його розширення.
70 % полігону засипано землею, таким чином значно зменшується об’єм виділених біогазів. „Ми використовуємо технологію пошарового засипання сміття землею. До речі, біогази можна використовувати для вироблення електроенергії або ж для автопалива. Шукаємо інвестора, який би цим зацікавився”, - розповів Анатолій Володимирович.
Збільшити час експлуатації полігону на 25-30 років зможе сміттєсортувальний завод. „Є інвестор, зацікавлений у будівництві заводу. Сподіваємося, що в цьому році ми почнемо його будувати. Це дасть змогу зменшити обсяг сміття на 40 %”, - пояснив директор „Спецкомунтрансу”.
Першим кроком у сортуванні сміття стало встановлення роздільних контейнерів для ПЕТ-пляшки та скла. Влітку підприємство планує встановити ще більше контейнерів, зокрема біля шкіл, лікарень та інших закладів. Результат відчутний вже зараз, говорить Анатолій Королюк. Понад одинадцять тонн ПЕТ-пляшки здано на переробку як вторинну сировину.