У Запоріжжі обговорили питання функціонування біоінженерних очисних споруд
25 березня 2008 р. у Запоріжжі відбувся науково-практичний семінар «Біоінженерні очисні споруди. Досвід проектування, будівництва та експлуатації», - повідомили КЕПУ у прес-службі Мінприроди України.
Організаторами семінару стали Запорізька обласна державна адміністрація, Державне управління охорони навколишнього природного середовища у Запорізькій області, Український науково-дослідний інститут екологічних проблем, ТОВ Науково-виробниче підприємство «Дніпроенергосталь», ТОВ Науково-виробничий центр «Запоріжекопрогрес».
У семінарі взяли участь представники обласних та районних державних адміністрацій, відповідальні за природоохоронну діяльність та комунальне господарство АР Крим, Дніпропетровської, Донецької, Херсонської, Миколаївської, Запорізької та Кіровоградської областей, а також представники підприємств та організацій, які займаються проблемою очистки стічних вод.
Основними темами доповідей були проблеми попередження забруднення поверхневих вод та досвід впровадження біоінженерних очисних споруд для очистки стічних вод.
У рамках семінару відбувся виїзд на діючі біоінжєнерні очисні споруди, побудовані для психоневрологічного інтернату в с. Веселе Запорізького району Запорізької області.
Довідка
Біоінженерні очисні споруди діють на основі природних процесів фіторемедіації, використовуючи біоценоз вищих водних рослин (очерет, рогіз). Система працює, пропускаючи забруднену воду через фільтруючу товщу, насичену коренями вищих водних рослин. Коренева система спільно з мікроорганізмами забезпечує необхідне очищення стічної води. У результаті отримуємо воду, очищену природними процесами до екологічно прийнятних норм. Такі споруди застосовується для очищення побутових стічних вод невеликих населених пунктів, баз відпочинку, об'єктів сільськогосподарського та харчового виробництва, дренажу полігонів твердих побутових відходів, зливових стоків з автомобільних доріг та ін.