Річки Житомирщини масово забруднюються стічними водами
На жодному з 27 водопроводів області прогресивних методів знезаражування не застосовують. А устаткування споруд – зношене й не ремонтується. Наочним прикладом є Олевськ. Дванадцять років тому тут почали будувати нові очисні споруди, витратили півтора мільйона гривень. Потім фінансування припинили, а стічні, фактично неочищені, води потрапляють до річок.
Очисні споруди й водогінні мережі Житомирщини не відповідають стандартам. Такими є висновки природоохоронної прокуратури. Найгірша ситуація в Олевську. Там протягом більш ніж 12 років не можуть добудувати комплекс очисних споруд, на який ще в 1996 році з обласного бюджету виділили півтора мільйона гривень. Тепер проектна документація на нього застаріла, до того ж її не можуть знайти в чиновницьких кабінетах. Тим часом брудні стічні води потрапляють на рельєф поруч з очисними спорудами. Стікають у струмок, у ріку Уборть, потім у Прип'ять, а далі в Дніпро.
Людмила Козловець, в.о. головного лікаря районної санепідемстанції: "Райлікарня скидає свої стічні води в загальноміську мережу, що не очищується на очисних спорудах, це небезпечно для навколишнього середовища й людей, які там живуть".
Від екологічної катастрофи районний центр рятує відсутність потужних підприємств, які могли б скидати в загальну каналізацію свої нечистоти, говорить мер Олевська. На завершення будівництва або на спорудження ще одного очисного комплексу в міському бюджеті грошей немає.
Анатолій Повар, мер м. Олевська: "Місцеві бюджети скоротилися тільки для виплати зарплати працівникам дитячих садків й мізерних коштів для оплати комунальних підприємств, прибирання сміття. Обігових коштів для потреб міста й для будівництва таких споруд немає".
Забруднені води продовжують потрапляти у водойми, а районна влада з обласною веде переписку, сперечаючись: добудувати старий чи збудувати новий комплекс. Тим часом будівництво перетворюється в руїни.