Сосна та акація замість підсніжника: на Миколаївщині виник конфлікт навколо Тилігульського ландшафтного парку
Тилігульський ландшафтний парк для перелітних птахів уже заборонена територія. Вони і зараз навесні готові там гніздитися. Однак їсти не мають чого. Місцеві браконьєри незаконно косять траву. Природний баланс можна відновити, але люди ніяк не можуть знайти компромісу. Лісгосп, заповідник та сільрада кожен по-своєму бачить майбутнє землі.
Сосна та акація замість занесеного до Червоної книги підсніжника. На територію регіонального ландшафтного парку «Тилігульський» претендує лісгосп. Заповідник створили 13 років тому, але влада тоді не затвердила його меж.
Олександр Новокрещенов, директор регіонального ландшафтного парку «Тилігульський»: "Территория 8100 га наша. На сегодняшний день не утверждены... В парке не пересогласовано 3,5 тысячи гектаров. Это в основном весь район сельсовета Ташино".
Землю, яку парк вважав своєю, сільрада передала лісгоспу. Засадивши унікальний степ, планують збільшити лісистість області. А селяни отримають 50 робочих місць у лісництві.
Наталя Гончаренко, ташинський сільський голова: "Вони пропонують значні покращення і в соціальній сфері. Це і дорога до села, і ремонт цієї будівлі. Це будинок культури. І другий поверх пустує".
Науковці обурені: парк створювався заради збереження унікального природного комплексу. Тут ростуть 160 видів рослин, 7 - із світового червоного списку. Тилігульський лиман із затоками – місце гніздування та міграції тисяч птахів. Природоохоронці не виключають зловживань із землею.
Олег Деркач, директор південної філії Інституту екології Національної академії наук України: "Землі лісгоспу, наприклад, в Коблево, в Рибаківці, спочатку це землі лісгоспу, потім їх передають у користування, будують там бази відпочинку".
Виходом могло б бути оголошення в парку природоохоронного режиму господарювання, де лісгосп став лише користувачем землі. Але лісівники проти компромісів.
Петро Паламарюк, начальник Миколаївського обласного управління лісового господарства: "Якщо наші землі 2,6 тис. гектарів підпадуть під ландшафтний парк, то ми взагалі відмовимося від створення там лісництва".
Нині Миколаївська облрада вивчає пропозиції сторін. А поки ж на заповідній території місцеві мешканці незаконно косять очерет. І весною качки тут більше не гніздитимуться.