Луцьк – небезпечне місто: кожен десятий житель мешкає у зоні хімічного зараження
Кожен десятий житель Луцька мешкає у зоні хімічного зараження. Торік в атмосферу двохсоттисячного обласного центру потрапило 20 тисяч тонн шкідливих речовин. Основні забруднювачі - промислові підприємства та хімічно небезпечні об’єкти, де зберігаються майже 90 тонн сильнодіючих отруйних речовин.
У Луцьку небезпечно жити – такі невтішні висновки місцевих екологів. На одного лучанина припадає майже сто кілограмів шкідливих речовин. Кожен десятий мешкає в районі хімічного забруднення. Луцькі медики переконують: екологічна ситуація не впливає на захворюваність городян.
Півсотні промислових гігантів дедалі більше забруднюють обласний центр Волині. Фахівці кажуть: в атмосферу шкідливі викиди потрапляють через спрацьованість обладнання. Загрозу для городян становлять і одинАдцять хімічно небезпечних об’єктів міста, які у виробництві застосовують аміак та хлор. Місцеві екологи неодноразово штрафували керівників установ. Утім марно.
Борис Сорока, начальник міського відділу екології: "По місті Луцьку викинуто в атмосферу майже 20 тисяч тонн шкідливих речовин. Люди, які працюють на цих підприємствах, керівники повинні розуміти, що вони дихають цим атмосферним повітрям".
Ще одна небезпека для лучан – отрутохімікати. Їх у місті – майже дев’яносто тонн. Переважно це заборонені та непридатні для використання засоби захисту рослин, звезені з навколишніх районів. Ще рік тому їх зберігали просто неба. Місцевій владі було байдуже. Тому орендар складів за власні гроші герметично запакував їх і хоче якнайшвидше утилізувати.
Олександр Рой, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Луцької міської ради: "Один із водозаборів із підземним забором води знаходиться тут неподалік. Тому ці хімікати нам треба в цьому році транспортувати на утилізацію".
З кожним роком кількість хворих на рак у Луцьку зростає. Високими залишаються і показники захворюваності на туберкульоз. Але лікарі не пов’язують це з екологічною ситуацією у місті. Запевняють: на болячки не впливає сусідство з небезпечними підприємствами.
Федір Кошель, начальник управління охорони здоров’я Луцького міськвиконкому: "Якщо підприємство нормальне, технологічне, дотримується культура виробництва, умови праці і техніка безпеки, то абсолютно воно не шкідливе для проживання тих людей. Хоча по гігієні повинні бути промислові зони, де повинні бути підприємства".
Екологи кажуть, роботу підприємств-забруднювачів довкілля призупинятимуть доти, поки виробництво не буде екологічно чистим. Недбалих керівників притягуватимуть до суду.