На Вінниччині розпочалось знищення 25 тон непридатних отрутохімікатів
Непридатні та невідомі засоби захисту рослин знаходились на тимчасовому зберіганні у селі Павлівка Калинівського району Вінницької області.
Проблема із перевезенням й зберіганням цих відходів виникла у листопаді 2007 року, коли Червоногребельська сільська рада Чечельницького району вирішила перевести отрутохімікати на територію ліквідованої військової частини у село Демівка цього ж району. Місцеві чиновки звернулись до Державного управління охорони навколишнього природного середовища у Вінницькій області з клопотанням про отримання дозволу на переміщення непридатних та невідомих засобів захисту рослин і отримали відмову у видачі такого дозволу, оскільки наявні приміщення колишньої військової частини не призначені для зберігання хімічних речовин.
Не зважаючи на заборону Держуправління ОНПС у Вінницькій області, місцева влада вдалась до несанкціонованого переміщення відходів. Такі дії влади були зупинені внаслідок активного протесту жителів села Демівка.
Держуправління у Вінницькій області ініціювало рішення про виділення з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища 350 тис. грн на знешкодження даних отрутохімікатів, а також знайшло місце для тимчасового зберігання цих відходів на складах Калинівської бази "Облагрохіму", які повністю відповідають вимогам природоохоронного законодавства. На підставі рішення обласної комісії з питань техногенно-економічної безпеки та надзвичайних ситуацій 28 грудня 2007 року Держуправлінням в установленому порядку був виданий дозвіл на їх перевезення для тимчасового зберігання.
Інформацію про те, що даний склад є ліцензованим, всі відповідні дозволи на переміщення отрути отримані, а також про те, що отрутохімікати передані на зберігання тимчасово, на період проведення тендеру, було доведено до відома громадськості через місцеві та всеукраїнські ЗМІ. В той же час Чечельницька РДА, яка освоювала 350 тис. грн на знищення пестицидів, долала ускладнену тендерну процедуру.
Протягом найближчого часу решта отруйних відходів з села Червоної греблі буде знищена, але ситуація із забороненими, невпізнаними та непридатними пестицидами залишається далеко не вирішеною. Адже для того, щоб повністю розв'язати цю проблему на Вінничині, необхідна сума понад 24 мільйона гривень (не враховуючи отрутохімікати, що складовані на Джуринському отрутомогильнику – більше тисячі тонн).