На Вінничині відбулась нарада з питань додержання вимог природоохоронного законодавства
27 лютого 2008 року в приміщенні Вінницької облдержадміністрації відбулась нарада з питань додержання вимог природоохоронного законодавства та заходів щодо підвищення ефективності державної політики у сфері регулювання земельних відносин, використання та охорони земель, відведення земель під заліснення і заходів щодо проведення санітарної очистки та благоустрою території. Участь у роботі наради взяли керівники Держекоінспекції, Держуправління ОНПС у Вінницькій області, облуправління лісового та мисливського господарства, ВОКСЛП “Віноблагроліс”, управління земельних ресурсів, райдержлісгоспів, заступники голів райдержадміністрацій та ін.
Заступник начальника Держекоінспекції у Вінницькій області Ю.В. Дубовий під час свого виступу доповів присутнім про роботу інспекції та заходи щодо захисту земель від засмічення побутовими і хімічними відходами. Зокрема, він зазначив, що протягом минулого року на території області інспекцією було проведено 678 перевірок у сфері поводження з відходами. За фактами виявлених порушень 716 посадових осіб та громадян притягнуто до адмінвідповідальності, накладено штрафи на загальну суму 54,740 тис гривень. З початку 2008 року за порушення правил поводження з відходами притягнуто уже 112 громадян та посадових осіб на загальну суму штрафів 12,787 тис гривень.
За останніми даними на території області нараховується більше 780 сміттєзвалищ, і більшість з них експлуатується з порушенням технології складування, не проводиться ущільнення, пересипка та заходи з пожежогасіння, допускається спалювання відходів, що згубно впливає на навколишнє середовище.
Болючим питанням для області залишається полігон ТПВ, розташований поблизу с. Мала Стадниця. Сміттєсортувальна лінія, яка закуплена, досі не встановлена і не введена в дію. В ході перевірки підприємства, проведеної інспекцією у 2007 році, встановлено відсутність ліміту на утворення та розміщення відходів, не проведені повністю заходи з пожежогасіння та проміжної засипки ґрунтом.
Нагальною є також проблема стану отрутосховищ, адже більша частина хімскладів на території області залишились на сьогодні безгосподарськими. А в зв’язку з відсутністю власника відсутній і належний догляд та фінансування.
На нараді було прийнято рішення про посилення заходів щодо охорони та захисту земель від засмічення побутовими і хімічними відходами, проведення заходів санітарної очистки та благоустрою територій.