Львів’ян просять не купувати первоцвіти
Управління екології та благоустрою закликає львів’ян не купувати первоцвіти, аби не поширювати квіткове браконьєрство
Щоб запобігти поширенню квіткового браконьєрства, яке спалахує щороку навесні, управління екології та благоустрою закликає львів’ян не купувати первоцвітів. Масовий продаж підсніжників спричинений традицією дарувати квіти на 8 березня. «Щоменше ми купуватимемо підсніжники, то менше їх зриватимуть і знищуватимуть, адже є так багато весняних квітів, які вирощують спеціально для продажу», - каже заступник начальника управління екології та благоустрою Михайло Казимир.
Під час проведення Всеукраїнської тематичної природоохоронної акції «Первоцвіт-2008» у Львові було організовано рейд-перевірку за дотриманням вимог природоохоронного законодавства. У рейді взяли участь інспектори державної екологічної інспекції в Львівській області, співробітники управління державної служби по боротьбі з економічною злочинністю ГУ МВС України в Львівській області, представниками громадської організації «Служба охорони природи».
Під час перевірки було виявлено і затримано велику партію контрабандних первоцвітів. Торгівці із Закарпаття намагались продати за гуртовим цінам 1000 букетів шафрану Гейфелевого виду, який занесеного до Червоної книги України. Загальна кількість вилучених квітів становить понад 10 тис. шт. Розмір завданих державі збитків - 120 тис. гривень.
Відразу після вилучення, управління екології та благоустрою звернулось до науковців ботанічного саду Львівського національного університету імені Івана Франка з проханням висадити зірвані квіти.
Довідка
Відповідно до ст. 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення знищення видів рослин, які занесені до Червоної книги України, тягне за собою накладання штрафу на громадян від 340 до 510 грн з конфіскацією незаконно добутого і на посадових осіб - від 510 до 850 грн з конфіскацією незаконно добутого.