Київ перебуває на межі техногенної катастрофи
Міністерство з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи вважає незадовільним стан водопровідно-каналізаційних мереж Києва. За даними міністерства, відповідний висновок зроблено на підставі проведеної 11-22 лютого комплексної перевірки реалізації компанією "Київводоканал" державної політики з цивільного захисту і техногенної безпеки, повідомляє «Сегодня».
Міністерство здійснило перевірку у зв'язку з частими аваріями на водопровідно- каналізаційній мережі Києва. Було встановлено, що 823,7 км труб, що становить 22 % від загальної довжини міських водогінних мереж, вимагають негайної заміни.
Основні фонди Дніпровських і Деснянської водопровідних станцій (основні об'єкти водопостачання міста) зношені на 60 %.
Відповідно до повідомлення, на сьогоднішній день існує реальна загроза зрушення 6 діючих підземних водоводів під впливом посиленої течії Дніпра.
У Києві немає цілісної системи спостереження й аналізу екологічного стану джерел водопостачання та питної води.
При цьому міністерство відзначає незадовільний стан головного міського каналізаційного колектора, що перебуває в аварійному стані. Перевіркою встановлено, що подальша експлуатація Бортничеської станції аерації без капітального ремонту може призвести до техногенної аварії й виникнення надзвичайної екологічної ситуації.
МНС повідомляє про низьку готовність підприємства "Київводоканал" реагування на виникнення можливих аварійних ситуацій. МНС направило результати перевірки в Київську міську державну адміністрацію та Кабінет Міністрів. За результатами перевірки до адміністративної відповідальності притягнуті 4 посадові особи.