Відбувся Всеукраїнський науково-практичний семінар «Особливості моніторингу екосистем мегаполісу»
21-23 лютого в Києві за ініціативи Національної Академії Наук України, Наукового центру екомоніторингу та біорізноманіття магаполісу, Національного ботанічного саду ім. М.М.Гришка, Державної академії житлово-комунального господарства відбувся Всеукраїнський науково-практичний семінар «Особливості моніторингу екосистем мегаполісу». Мета семінару – вивчення проблем моніторингу екосистем сучасного мегаполісу.
В роботі семінару взяли участь спеціалісти та науковці Полтавської області, працівники Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Полтавській області. Зокрема, заступник начальника Ткаченко О.П. зазначив, що для розвитку регіональної системи моніторингу довкілля у 2004 році розроблена та затверджена Програма моніторингу довкілля Полтавської області, розповів про виконані в рамках програми роботи, про технічні та програмні засоби, що використовуються у процесах збору та оброблення інформації, про здобутки та недоліки регіональної системи екомоніторингу.
Підкреслюючи важливість розвитку системи, доповідач зауважив, що результати моніторингових досліджень слугують головним джерелом інформування центральних та місцевих органів влади, інших організацій, установ, служб. Інформація про стан навколишнього природного середовища області регулярно надсилається для розміщення на веб-порталі Міністерства, публікується у друкованих ЗМІ та на веб-сайті держуправління.
Відмічена недостатня відповідність заходів існуючої обласної програми моніторингу довкілля вимогам сьогодення. Після затвердження 5 грудня 2007 року Постановою Кабміну України Державної цільової екологічної програми проведення моніторингу навколишнього природного середовища держуправління ставить за мету у 2008 році розпочати науково-дослідні роботи проекту «Програма розвитку регіональної системи моніторингу довкілля Полтавської області». Заходи нової програми мають бути узгоджені з переліком завдань і заходів, термінів їх реалізації, що передбачені державною Програмою.
Наприкінці Ткаченко О.П. висловив своє бачення подальшого розвитку системи моніторингу навколишнього середовища, висловив впевненість у необхідності її вдосконалення, у тому числі за рахунок використання сучасного обладнання для збору, обробки, передачі даних з обов’язковою уніфікацією методів і засобів проведення моніторингових досліджень.