Будівництво сміттєспалювального заводу в Києві розпочнуть цього року
У найближчі тижні КМДА планує підписати контракт з австрійською енергетичною компанією EVN AG, яка виграла інвестиційний конкурс на будівництво сміттєспалювального заводу біля ТЕЦ-6. Потужностей нового підприємства вистачить, щоб спалити половину столичних відходів, інформує Деловая столица.
Рішення про створення сміттєспалювального підприємства ухвалили ще на початку минулого року. Після цього оголосили інвестконкурс, на який надійшла всього одна заявка, — від австрійської енергетичної компанії EVN AG. У вересні 2007 р. Головне управління інвестицій та економіки КМДА затвердило австрійців як переможців тендеру. За його умовами необхідний Києву завод австрійці будують за свої гроші, приблизна сума інвестицій — $300 млн. Протягом 13 років міськадміністрація виплачуватиме витрачені компанією гроші, після чого підприємство перейде у власність міста.
Столичні чиновники обґрунтовують необхідність побудови сміттєспалювального підприємства тим, що потужності основного полігону з поховання відходів №5, розташованого в Підгірцях, практично вичерпані. За оцінками фахівців, через три роки утилізувати тверді відходи там буде неможливо. Київ проводить близько мільйона тонн сміття на рік, 200 тис. з яких спалює «Енергія», а останнє забирають полігон №5 і невеликі звалища, розташовані в області. Новий завод зможе утилізувати 500 тис. т твердих побутових відходів на рік.
Після рішення про будівництво багато громадських екологічних організацій висловили сильний протест проти будівництва ще одного сміттєспалювального заводу в межах міста, вимагаючи винести небезпечне підприємство за його межі, проте область відповіла відмовою.
Ефективність розташування заводу саме на Троєщині фахівці пояснюють двома чинниками: по-перше, близькістю ТЕЦ-6, куди йтиме енергія після спалювання сміття, а по-друге, розведенням транспортних потоків у різних частинах міста. За оцінками експертів, енергії, виділеній в результаті спалювання сміття, вистачить для обігріву половини троєщинських будинків. За умовами конкурсу переможець повинен розпочати будівництво вже в 2008 р.