Розширена інформація щодо забруднення Дністра
8 лютого 2008 року з 800 до 2100 у м. Тирасполь здійснювався скид неочищених стічних вод у р. Дністер від Тираспольських очисних споруд у зв’язку з поломкою напірного колектору. Подачу води припинили у 1900 того ж дня, для проведення ремонту. З 800 до 2100 було скинуто 2,6-2,7 тис.м3 (тобто 200,0 м3/годину або 0,055 м3/сек). Скид води з Дністровської ГЕС здійснюється в обсязі 200 м3/годину.
За лабораторними даними води проведених Придністровською Молдавською Республікою (ПМР) усі показники відповідають нормі.
Швидкість води р. Дністер – 0,5 м/хв, відстань до Одеського водозабору по р. Турунчук складає 135-140 км. Впродовж 3-4 днів забруднення може досягти Одеського водозабору.
Міністерство природних ресурсів та екологічного контролю ПМР, а також ОблСЕС, Обводгосп проводять постійний моніторинг стану р. Дністер.
За даними хіміко-бактеріологічної лабораторії водоочисної станції (ВОС) «Дністер» ТОВ «Інфокс» Філія «Інфоксводоканал» усі показники (каламутність, завислі речовини, перманганатна окислюваність, ХСК, нітрити тощо) не перевищують норм граничнодопустимих концентрацій (ГДК).
На період аварійної ситуації концентрація остаточного хлору у воді на ВОС станції «Дністер» складає 1,8 мг/л, у звичайній ситуації – 0,8-1,2 мг/л. Станом на 14.02.2008р. за даними ВОС «Дністер» якість води на водозаборі відповідає нормам.
За весь період аварійної ситуації перевищення по хімічним та бактеріологічним показникам не спостерігалася. Вміст аміаку станом на 13.02.2008р. складає 0,49 мг/дм3.
З 10 лютого 2008 року у чотирьох точках (Кучурганський лиман, с.Троїцьке (р. Турунчук), с. Яськи (р. Турунчук), 1 км вище Одеського водозабору) проводяться дослідження води Біляївською РайСЕС, за весь період аварійної ситуації перевищення по хімічним та бактеріологічним показникам не спостерігалося.
Крім того, продовжується скид води з Кучурганського водосховища ЗАТ «Молдавська ДРЕС» для зменшення солевмісту.
Проводяться наступні заходи: збільшена доза хлорування до 1,8 мг/л, зменшена швидкість фільтрації води; збільшено кількість лабораторних досліджень; проби води з річки додатково перевіряють на вміст вірусів.
13 лютого 2008р. заступник начальника Держуправління взяла участь у позачерговому засіданні постійної комісії з питань екології Одеського міськвиконкому з приводу наслідків забруднення води р. Дністер в результаті проведення ремонту очисних споруд м. Тирасполь (Придністровська Молдавська Республіка).
Ситуація знаходиться під постійним контролем Управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Одеської облдержадміністрації, Одеського обласного виробничого управління по водному господарству, Одеської обласної СЕС, Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Одеській області.