Державна екологічна інспекція в Харківській області ініціює збільшення штрафів за забруднення річок
Державна екологічна інспекція в Харківській області ініціює збільшення штрафів за забруднення річок. Про це 7 лютого в прес-центрі інформаційного агентства "STATUS QUO" повідомив начальник інспекції Анатолій Вінник.
За його словами, зараз нараховуються «мільйонні» штрафи за забруднення земельних ресурсів, а за забруднення водних ресурсів – копійки (мінімальний штраф складає 5 неоподатковуваних податком мінімумів). Тому підприємствам легше сплатити штраф, ніж витрачати гроші на будівництво очисних споруд. «Ми хочемо змінити цю ситуацію, оскільки саме забруднення водних ресурсів є найчастішим порушенням, яке виявляє екологічна інспекція», - підкреслив Вінник. За його словами, щорічно Харківщина «виробляє» близько 3 млн тон твердих побутових відходів і лише близько 2 млн тон утилізується з урахуванням усіх норм.
З кожним роком через недостатнє фінансування природоохоронних заходів, стан довкілля погіршується. Так, за заявками, поданими з районів на проведення цих заходів, щороку необхідно в середньому 40 млн гривень. Але реально вдається одержати трохи більше 10 млн грн (на рівні 2007 року).
Вінник повідомив, що для реалізації «Комплексної програми охорони навколишнього природного середовища Харківської області на 2007-2011 роки та на подальшу перспективу до 2020 року» необхідно близько 7 млрд гривень.
Крім того, Анатолій Вінник зазначив, що штат Харківської обласної екологічної інспекції необхідно збільшити. За його словами, зараз в інспекції працює 121 чоловік, половина з яких цілодобово працює на кордоні. За рік працівниками інспекції перевірено 2526 об'єктів господарювання. Всього в області налічується близько 60 тис різних підприємств, тому швидко перевірити все фізично неможливо.
Начальник інспекції повідомив, що за наслідками перевірок в 2007 році порушено 5 кримінальних справ, серед яких справи по фактах несанкціонованих звалищ, незаконної вирубки дерев, незаконного видобутку піску.
За участю органів прокурорського нагляду в 2007 році інспекцією перевірено 126 підприємств, організацій і установ. Екологічні збитки склали 9 млн гривень.
За порушення природоохоронного законодавства в 2007 році складено 3506 протоколів, з них для розгляду до судових органів передано 13 протоколів. До адміністративної відповідальності притягнуто 3502 посадовці, які оштрафовані на 235586 гривень.
Пріортитетним завданням екологічної інспекції у 2008 році буде збільшення кількості перевірок великих підприємств.