Сховище відпрацьованого ядерного палива можуть побудувати в Чорнобилі
Спорудження централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива з українських АЕС є найдоцільнішим в зоні відчуження Чорнобильської станції. Про це повідомив на брифінгу в четвер віце-президент НАЕК «Енергоатом» Володимир Бронников, пишуть «РІА Новини».
«Найбільш прийнятним в економічному плані і плані радіаційної безпеки є майданчик в зоні повного відчуження, яка стикується зі сховищем звичайних радіоактивних відходів», - сказав Бронников.
НАЕК «Енергоатом» планує найближчим часом провести консультації щодо проекту будівництва сховища з жителями районів, що розташовані поблизу Чорнобильської АЕС.
Як повідомив директор Державного науково-інженерного центру систем контролю і аварійного реагування Людвіг Литвинський, в громадських консультаціях можуть взяти участь також громадяни суміжних з Україною держав.
Разом з тим, за його словами, «вплив на суміжні країни не прогнозується, і зона впливу за оцінками виконаних техніко-економічних обґрунтувань обмежується менш ніж одним кілометром».
Нагадаємо, в сховищі, яке, як передбачається, буде побудовано біля Чорнобильської АЕС, зберігатиметься відпрацьоване паливо з Рівненської, Хмельницької і Південно-Української АЕС.
Чорнобильська станція, на якій 26 квітня 1986 року сталась найбільша аварія, була зупинена 5 грудня 2000 року.
Ймовірна місткість сховища - 17 тисяч відпрацьованих тепловиділяючих зборок ядерного палива реакторів типу ВВЕР в герметичних контейнерах. Річна продуктивність об’єкту - до тисячі зборок. Виконавцем робіт з будівництва сховища визначена американська корпорація Нoltec International.