Гідрохімічний склад води у Десні
За даними лабораторних досліджень протягом останніх п’яти років гідрохімічний склад Деснянської води залишається стабільним, перевищення ГДК для водойм рибогосподарського призначення фіксується лише по вмісту заліза, фосфатів та марганцю, що є традиційним фоном для річок поліської зони.
Антропогенний тиск на р. Десна залишається високим у зв’язку з тим, що в дану водойму скидаються стічні води кількох десятків підприємств. Найбільшим забруднювачем водойми є очисні споруди КП „Водоканал”, які скидають стічні води з перевищенням нормативів ГДК у р.Білоус за 500 м впадіння її в Десну.
Відносно чистою Деснянська вода залишається завдяки великій водності водойми, здатності до самоочищення та зменшення об’ємів скидів стічних вод за рахунок скорочення виробничих потужностей та прийнятих відповідних санкцій контролюючих органів, застосованих до порушників природоохоронного законодавства.
Відділом інструментально-лабораторного контролю Держекоінспекції в Чернігівській області постійно контролюється гідрохімічних склад води в Десні по 18 створах від кордону з Російською Федерацією (Новгород-Сіверський район) до кордону з Київською областю.