Якість води у Дністрі, Пруті та Сіреті забезпечать з космосу
Гідрологічні автоматичні пости, які стежитимуть за якісними та кількісними змінами у складі води, встановлять в цьому році на території Буковини на річках Дністер, Прут та Сірет. Кожний такий пост автоматично, через супутниковий зв’язок в режимі он-лайн, передаватиме на спеціальні комп’ютери-приймачі, встановлені на українській та румунській території, показники рівнів води, інформацію щодо її якості тощо. Про це 18 січня ЗІКу повідомив головний інженер Дністровсько-Прутського басейнового управління водних ресурсів Валерій Боровець.
Вхідний гідрологічний автоматичний пост на Пруті планується встановити у Неполоківцях, а вихідний - на кордоні України та Молдови. Ще по одному такому посту - за Сторожинцем та у Тереблече. Фахівці переконані, що запровадження таких постів дозволить оперативно реагувати на незаплановані викиди сторонніх речовин - нафти, отрутохімікатів - у воду, що, своєю чергою, дозволить убезпечити людей від споживання небезпечної для їх здоров’я води. Нова система також дозволить заздалегідь готуватися до паводків та уникати їх негативних наслідків.
Чернівецькі чиновники переконані, що витрати на встановлення гідрологічних автоматичних постів, які коштують не менше 40 тисяч євро кожний, Буковині компенсує Європейський союз. Наразі схожі автоматичні станції спостереження за гідрометеорологічними характеристиками (рівні води, температура, атмосферні опади) діють вже не лише у Румунії, але й на Закарпатті, де, наприклад, на Тисі встановлено 18 таких станцій.
З метою моніторингу якості води у транскордонних річках Дністер, Сірет та Прут у 2008 році фахівцями Буковини та Румунії заплановано проведення 10 міжнародних зустрічей - по 5 у кожній країні.
кино