Підведено підсумки роботи Держуправління в Харківській області за 2007 рік
Протягом 2007 року Держуправлінням охорони навколишнього природного середовища в Харківській області було виконано значний обсяг природоохоронної роботи. Пріоритетними напрямами 2007 року можна вважати виконання завдань Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, Плану діяльності управління на 2007рік, виконання загальнодержавних та регіональних програм, дотримання вимог природоохоронного законодавства України, поліпшення екологічного стану довкілля Харківщини.
З метою вирішення проблеми зберігання непридатних пестицидів на території області, зокрема, зменшення їх кількості, за пропозиціями Держуправління в 2007 році за рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища проведено перезатарення та ліквідацію непридатних пестицидів та агрохімікатів, що зберігалися в складах (в першу чергу з незадовільним станом зберігання) на території Балаклійського, Барвінківського, Богодухівського, Вовчанського, Великобурлуцького, Дворічанського, Зміївського, Ізюмського, Коломацького, Нововодолазького, Шевченківського районів в кількості 92,568 тон на загальну суму 1155,600 тис гривень.
В результаті проведених заходів на знешкодження непридатних пестицидів в 2008 році фінансування буде збільшено до 1500,0 тис грн (2007 рік – 1155,8 тис гривень).
Обсяг надходжень до обласного фонду охорони навколишнього природного середовища у 2007 році склав 9 314,0 тис грн (у 2006 році – 7 658,3 тис гривень).
Цільові напрями використання цих асигнувань розподілені наступним чином:
Охорона і раціональне використання водних ресурсів – 6 422,1 тис грн (2006 р. – 4 644,747 тис грн);
Охорона і раціональне використання земель – 560,5 тис грн (2006 р. – 660,0 тис грн);
Раціональне використання, зберігання або знищення відходів виробництва та побутових відходів – 1 825,8 тис грн (2006 р. – 1 065,7 тис грн);
Збереження природно-заповідного фонду – 359,5 тис грн (2006 р. – 171,0 тис грн);
Охорона і раціональне використання ресурсів рослинного та тваринного світу – 49,5 тис грн (2006 р. – 100,0 тис грн);
Наука, інформація і освіта, забезпечення участі у діяльності міжнародних організацій природоохоронного спрямування – 363,4 тис грн (2006 р. – 274,4 тис грн).
З метою поліпшення умов подальшого розвитку мережі територій та об’єктів природно-заповідного фонду області рішенням обласної ради від 06.09.07 №370-V "Про резервування для наступного віднесення до природно-заповідного фонду" зарезервовано для наступного заповідання Печенізьке водосховище та прилеглі до нього землі (крім населених пунктів, які прилягають до водосховища) орієнтовною площею 10,0 тис га (Вовчанський та Печенізький райони області) та Червонооскільське водосховище і прилеглі до нього землі (крім населених пунктів, які прилягають до водосховища) орієнтовною площею 15,0 тис га (Борівський, Ізюмський та Куп’янський райони). Рішенням обласної ради від 30.10.07 №465-V "Про резервування для наступного заповідання природної території – ставка та земель, прилеглих до водного об’єкта, біля с. В’язове Дергачівського району" орієнтовною площею 4,5 га.
З метою вдосконалення законодавства України у сфері поводження з відходами, формування і впровадження екологічно збалансованої системи природокористування, Держуправлінням розглянуто, опрацьовано з органами місцевого самоврядування, обласною державною адміністрацією та надано пропозиції щодо внесення змін та доповнень до Закону України "Про відходи" (лист № 10-04-347 від 29.01.07).
З метою створення фінансово-економічного забезпечення виконання водоохоронних заходів на теперішній час розроблені і діють в області такі програми розвитку водного господарства та захисту водних ресурсів від забруднення та виснаження:
1. Національна програма екологічного оздоровлення басейну Дніпра та поліпшення якості питної води. На 2007 рік програмою передбачено фінансування заходів в розмірі 8124,22 тис грн, в т.ч. з обласного та державного фондів охорони навколишнього природного середовища 3845,78 тис грн, виділено – 100 тис грн з обласного фонду та 350 тис грн з державного фонду.
2. Програма «Питна вода Харківської області на 2006-2020 роки».
3. Програма розвитку водопровідно-каналізаційного господарства Харківської області. В 2007 році на виконання заходів програми згідно з рішенням Харківської обласної ради від 05 липня 2007 року №298-V передбачено 6422,1 тис гривень.
З метою забезпечення реалізації державної політики у сферах охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення та охорони природних ресурсів в області продовжується виконання Плану заходів для реалізації Закону України “Про ратифікацію Протоколу про воду та здоров’я до Конвенції про охорону та використання транскордонних водостоків та міжнародних озер 1992 року”. Держуправлінням здійснювалося комплексне управління та координація діяльності місцевих органів виконавчої влади в галузі охорони водних ресурсів, а саме: на виконання ст.ст.49, 105 Водного кодексу України проводився збір та узагальнення інформації від міських, селищних та сільських рад щодо наявності на їх території законсервованих, затампонованих та покинутих свердловин.
Держуправлінням з метою здійснення управління та регулювання водних ресурсів проводився аналіз матеріалів щодо видачі дозволів на спеціальне водокористування, погодження технологічних нормативів використання води, затвердження нормативів ГДС речовин у водні об’єкти із зворотними водами.
Держуправління регулярно доводить до населення інформацію про екологічний стан Харківської області та заходи щодо його поліпшення, висвітлюючи її у засобах масової інформації та на Веб-сайті держуправління.
На базі Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Харківській області працює Громадська приймальня, яку очолює заступник Голови президії Харківської обласної ради Українського товариства охорони природи. У приймальні працює «гаряча лінія», кожен бажаючий може отримати інформацію екологічного характеру. Постійно ведеться консультативна діяльність. Прийом відвідувачів проводитися фахівцями-екологами та керівництвом держуправління. Ведеться журнал обліку звернень громадян.
На теперішній час проведено 5 засідань Громадської ради при держуправлінні з актуальних питань екологічного напрямку. Проведено громадські слухання та презентацію проекту „Комплексної програми охорони навколишнього природного середовища Харківської області на 2007-2011 рр. та подальшу перспективу до 2020 року”.
При розгляді проектно-кошторисної документації здійснюється контроль за опублікуванням у ЗМІ «Заяви про екологічні наслідки діяльності» об’єктів експертизи. Опубліковано 600 заяв протягом 2007 року.
Держуправлінням виконуються заходи, які спрямовані на запобігання корупційним і злочинним проявам. Стан дотримання вимог ЗУ “Про боротьбу з корупцією” та “Про державну службу” розглянуто на колегіях Держуправління 21.02.07 р. та 18.07.07 р.
кино