Зліт переможців обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «До чистих джерел» на Чернігівщині
Проблема забезпечення людства чистою водою нині надзвичайно загострилась, оскільки наявні ресурси прісної води в багатьох районах недостатні для задоволення потреб всіх споживачів не лише на майбутнє, але й на сьогодні. В результаті інтенсивного використання водних ресурсів відбуваються значні кількісні і якісні зміни води.
Гідрографічна мережа Чернігівської області належить до басейну Дніпра. В цілому, на території області налічується 1570 великих, середніх та малих річок різної довжини, протікають великі річки: Дніпро, Десна; середні річки: Сож, Судость, Сейм, Снов, Остер, Трубіж, Супой, Удай, а також 1560 малих річок.
Загальна довжина річкової мережі області складає: великих річок – 596 км, середніх – 723 км, малих річок – 7017 км. Найбільше економічне значення мають водні ресурси середніх та великих річок, яких нараховується 10, загальною довжиною 1319 км. Річок завдовжки більше 10 км – 170., а їх загальна довжина - 5032 км.
Основним джерелом водопостачання в Україні є річковий стік, стан води і повноводдя великих річок держави залежить від стану їх приток і малих річок.
Малі річки області відчувають досить значне антропогенне навантаження, більшість їх маловодні, а деякі влітку пересихають. Тому раціональним і необхідним є екологічне виховання всіх верств населення, розширення практичної природоохоронної діяльності серед широких верств населення, школярів, молоді, спрямоване на охорону і поліпшення стану джерел, річок та водойм рідного краю, раціональне використання водних ресурсів, підвищення екологічної і правової обізнаності громадськості.
Щорічно з метою поширення практичної природоохоронної діяльності серед учнівської молоді, організацій та підприємств в області проводиться обласний етап Всеукраїнського екологічного конкурсу “До чистих джерел”.
Не став винятком і 2007 рік. На обласний етап конкурсу було надіслано 51 робота з 20 районів та 2 міст області за двома категоріями учасників:
· Екологічні товариства, клуби і гуртки загальноосвітніх, професійно-технічних та позашкільних закладів;
· Зареєстровані громадські організації, колективи земле- і водокористувачів.
Відзначені роботи з Городнянського, Ічнянського, Козелецького, Коропського, Корюківського, Куликівського, Новгород-Сіверського, Срібнянського, Талалаївського, Чернігівського районів та міст Ніжина і Чернігова, що відрізняються високим науково-дослідницьким рівнем, практичною природоохоронною та суспільно-корисною спрямованістю, підтвердженою якісними фотоматеріалами, дитячими малюнками та творами, публікаціями у місцевій пресі, які наочно демонструють процес та результат екологічної діяльності учасників конкурсу.
Переможцями обласного етапу конкурсу стали:
в категорії «Екологічні товариства, клуби і гуртки загальноосвітніх, професійно-технічних та позашкільних закладів»:
I місце – не нагороджували.
II місце - туристсько-краєзнавчий гурток Новгород-Сіверського Будинку школярів (керівник Школоберда М.Д.);
- гурток «Юний еколог» Краснопільської ЗОШ І-ІІІ ст. Коропського району (керівник Крупина Ю.М.).
ІІІ місце - гурток «Юні екологи» ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 м. Ніжина (керівник Трофименко В.І.).
В категорії «Зареєстровані громадські організації, колективи земле- і водокористувачів»:
I місце – не нагороджували.
II місце – колектив Корюківського міжрайонного управління водного господарства (керівник Дубінчук О.Р.);
ІІІ місце - експедиційний загін Куликівського районного туристичного клубу «Вогнище» (керівник Ковчун Н.Ф.).
8 учасників (гуртки, експедиційні загони та учнівські колективи) визнано лауреатами обласного етапу щорічного Всеукраїнського конкурсу, нагороджено грамотами управління освіти і науки Чернігівської ОДА та Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області та цінними подарунками. Дипломами і подяками позашкільного навчального закладу Центру дитячого та юнацького туризму і екскурсій управління освіти і науки Чернігівської ОДА відзначено інших учасників.
Урочисті заходи та нагородження цінними подарунками активних екологів-переможців, відзначення грамотами, дипломами і подяками відбулись 10 січня о 14:00 в Орхуському центрі при Держуправлінні охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області.
Свято продовжувалось протягом двох днів, святкова програма була досить насиченою та цікавою для молоді, яка з’їхалась з усієї області. Центр дитячого та юнацького туризму та екскурсій Чернігівської облдержадміністрації забезпечив для учасників зльоту оглядову екскурсію по місту, тематичну екскурсію по історичній частині міста – Валу, перегляд кінофільму тощо.