Відбулось засідання колегії Держуправління в Миколаївській області
20 грудня 2007 року відбулась колегія Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Миколаївській області. У засіданні колегії брали участь: начальник комунального управління ЖКГ Миколаївського міськвиконкому, керівники структурних підрозділів Держуправління, Державної екологічної інспекції в Миколаївській області, представники громадськості та керівництво одного з найбільших забруднювачів області - МКП «Миколаївводоканал».
На порядку денному розглядалися питання «Про хід виконання заходів обласної Програми охорони довкілля та раціонального природокористування на 2000- 2010 рр» та «Робота відділу регуляторної діяльності в 2007 році». З доповідями виступили та в обговоренні взяли участь перший заступник начальника Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Миколаївській області, заступник директора департаменту житлово – комунального господарства Миколаївського міськвиконкому, директор МКП «Миколаївводоканал», голова Громадської ради при держуправлінні. Колегія відзначила незадовільний стан фінансування більшості з розглянутих заходів обласної Програми охорони довкілля та раціонального природокористування на 2000 – 2010 рр. та вказала керівництву МКП «Миколаївводоканал» на необхідність перегляду заходів Програми та внесення пропозицій щодо їх коригування.
Також було вирішено при формуванні Робочого плану фінансування заходів за рахунок коштів обласного цільового фонду охорони навколишнього природного середовища для розгляду на Координаційні раді з питань реалізації Програми передбачити пріоритетне фінансування заходів з високим та середнім ступенем готовності, які мають перспективу завершення 1-2 роки. З другого питання колегія вирішила взяти до відома звіт про роботу відділу регуляторної діяльності держуправління та підготувати перелік першочергових заходів в розрізі підприємств області щодо скорочення обсягів розміщення відходів та збільшення відсотку їх утилізації для подальшого включення цих заходів до регіональної програми поводження з токсичними відходами, взяти під особливий контроль процес укладання договорів оренди водних об’єктів, видачу відповідних дозволів при розгляді матеріалів на отримання дозволів для джерел, що використовують альтернативне паливо, забезпечити належний рівень здійснення природоохоронних заходів на основі сучасних технологій, що забезпечить зниження викидів до гранично допустимих викидів або технологічних нормативів.