Розробка концепції сталого розвитку промислово-рекреаційної зони “Пересип-Лузановка”
18 грудня 2007 року в Одеському Інноваційно-інформаціїному центрі “Інвац” відбулась презентація соціального проекту “Розробка концепції сталого розвитку промислово-рекреаційної зони “Пересип-Лузановка”, яку представила громадська організація при Держуправлінні охорони навколишнього природного середовища в Одеській області “Жінки за довкілля”.
Мета проекту - розробка адаптованих пропозицій щодо формування концептуальних засад сталого розвитку зони “Пересип-Лузановка” м. Одеси як території поліфункціонального статусу.
Як свідчить історичний екскурс, зона “Пересип-Лузановка” до кінця 90-х років розвивалася в основному як промислова. На сьогодень можна стверджувати, що вона має подвійний статус, оскільки функціонує водночас як промислова, так і рекреаційна. Про це свідчить значне послаблення техногенного тиску на довкілля на даній території, збільшення притоку відпочиваючих, збільшення ділової активності та питомої ваги виробництва товарів та послуг на загальномісцевому рівні. Однак, слід відмітити певний дисбаланс в розвитоку території та її подальшої забудови. Між тим, потенціал морської рекреації промислово - рекреаційної зони “Пересип-Лузановка” достатньо вагомий.
Забруднення повітряного басейну території є ключовим фактором негативного впливу на стан природного середовища цієї зони. Найбільш розповсюдженими шкідливими речовинам, які забруднюють атмосферне повітря є двоокис сірки, окис вуглецю, сажа, окис та двоокис азоту, фенол, формальдегід, фтористий водень та неорганічний пил. При цьому район Пересипу та територіях, що прилягають до нього, характеризуються як найбільш забруднені, в порівняні з іншими районами міста. Середні значення концентрацій забруднюючих речовин перевищують санітарно-гігієнічні норми якості повітря в 1,8 разів. При цьому відзначається найбільш високий рівень забруднення атмосфери таким інгредієнтом як пил; відзначається 100% імовірність ГДК та найбільш високий рівень забруднення СО, SО2 в загальномісцевому масштабі. Така ситуація негативно впливає на якість життя населення, що проживає в межах зони територій, що прилягають до неї.
Для подолання депресивних тенденцій розвитку курортно-рекреаційних територій Громадська організація “Жінки за довкілля” пропонують наступні заходи:
- форм ування організаційно-економічних передумов, які слугуватимуть каталізатором процесів ресурсного відтворення через розвиток місцевих фінансів;
- цільове акумулювання певної суми інвестицій на охорону навколишнього середовища та раціональне використання природних ресурсів для забезпечення екологозбалансованого розвитку території.
кино