Екологи сумніваються, що наслідки катастрофи в Керченській протоці ліквідовані
Керченській протоці нічого не загрожує. Хоча сума збитків від розливу нафтопродуктів у цій акваторії склала близько 6,5 млрд руб., екологічної катастрофи побоюватися не треба. Таку заяву зробив у середу міністр транспорту РФ Ігор Левітін по закінченні засідання морської колегії при уряді. Нагадаємо, що 11 листопада через аварію танкера "Волгонефть" у море вилилося більше 2 тис. тонн мазуту.
Однак, на думку незалежних екологів, міністр трохи поквапився оголосити про повну ліквідацію забруднення. "Оперативна група "Грінпіс", що працювала в цьому районі, виявила наступний факт: коли офіційна влада заявляли про те, що роботи виконані на 50%, мова йшла про роботи в досить обмеженому районі - навколо коси Чушка, повідомила "Часу новин" прес-секретар "Грінпіс Росія" Євгенія Бєлякова. В той же час узбережжя Азовського моря й Таманської затоки залишилося практично необстеженим, на десятках кілометрів зустрічається, якщо не суцільна мазутна плівка, то окремі джерелп забруднення".
Що стосується офіційної точки зору, то вона стане остаточно ясна найближчим часом: п. Левітін повідомив, що для уряду буде представлена доповідь комісії, що розслідує причини катастрофи в Керченській затоці. Деякі уроки, на думку міністра, можна засвоїти вже зараз. "Потрібно переглянути інвестиції для будівництва судів, що займаються порятунком людей і очищенням моря від наслідків забруднення, використовувати міжнародний досвід, створення національного фонду з ліквідації наслідків катастроф на морі", - заявив п. Левітін.
Екологи, зі своєї сторони, говорять про те, що причиною катастроф на морі в більшості випадків стає жалюгідний стан кораблів російського торговельного флоту. "Можна нагадати, що в одного з танкерів, котрий йшов через Керченську протоку разом з "Волгонефтью", були відсутні необхідні документи, включаючи страховку. У погоні за прибутком судновласники випускають у море справжні діряві корита", підкреслює пані Бєлякова. На думку представника "Грінпіс Росія", Мінтрансу варто було б подумати про те, чим може обернутися катастрофа, аналогічна керченської, якби вона відбулася у північних морях і наприклад на Сєвморпуті. "Зібрати нафту в арктичних умовах практично не можливо", застерігає еколог.