Відбулась Міжнародна конференція з питань охорони атмосферного повітря
11-12 грудня 2007 року в м. Києві відбулась Міжнародна конференція з питань охорони атмосферного повітря, основною метою якої було обговорення різних шляхів та механізмів вирішення проблемних питань забруднення атмосферного повітря та зміни клімату як на загальнодержавному так й на глобальному рівні. У роботі Конференції взяли участь 270 представників від територіальних структур Мінприроди України, наукових закладів, підприємств та громадських організації України, Росії, Республіки Бєларусь, а також Канади, Австрії, Республіки Чехії.
Перший день роботи Конференції розпочався пленарним засіданням, де головуючим був перший заступника Міністра охорони навколишнього природного середовища України С. Куруленко.
З доповідями на пленарному засіданні виступили:
Черепков Сергії Тимофійович, заступник Голови Державного комітету з питань технічного регулювання та споживчої політики;
Эван Бузовский, головний консультант Комітету з питань торгівлі та охорони навколишнього природного середовища Канади;
Коплан-Дікс Валентина Анатоліївна, заступник директора ФДУП Росії «НИИ Атмосфера»;
Ковальов Євген Тихонович, д.т.н., директор Українського державного науково-дослідного вуглехімічного інституту;
Ботштейн Володимир Абрамович, перший заступник Генерального директора УКРГНТЦ «Энергосталь».
Після пленарного засідання розпочали роботу паралельні секції за напрямами:
нормативно-правове забезпечення в галузі охорони атмосферного повітря;
державне регулювання викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними та пересувними джерелами;
екологічний аудит та системи екологічного управління: сучасний стан та перспективи розвитку.
Під час роботи секцій розглядались та обговорювались питання щодо нормування, організації спостереження та державного контролю у сфері охорони атмосферного повітря, регулювання викидів забруднюючих речовин стаціонарними джерелами, інвентаризації парникових газів та механізмів запобігання забрудненню, таких як системи екологічного управління та екологічний аудит.
Розглядалися механізми покращення стану довкілля, підвищення якості атмосферного повітря та запобігання зміні клімату: семінар-тренінг професора, д.е.н., викладача Національного австрійського університету Венді Вільямса, (м. Відень, Австрія) на тему «Екологічна політика підприємств та організацій: нові підходи в маркетинговій стратегії» та засідання круглого столу «Система державної підтримки впровадження міжнародних екологічних стандартів як запорука збалансованого розвитку України».
Під час засідання круглого столу обговорювались механізми вдосконалення системи інтегрованого екологічного управління, міжвідомчої координації та співробітництва щодо інтеграції екологічної складової до програм розвитку секторів економіки на прикладах країн-членів Європейського Союзу та Канади.
У роботі круглого столу Конференції взяли участь представники Мінекономіки України, Держспоживстандарту України, Національної академії наук України. За результатами роботи круглого столу були напрацьовані рекомендації щодо застосування економічних механізмів запобігання забруднення довкілля, які будуть запропоновані для врахування при розробці стратегії національної екологічної політики України.
На другий день Конференції під час роботи секцій було розглянуто питання шляхів реалізації Кіотського протоколу до Рамкової конвенції ООН про зміну клімату в Україні та тенденції сучасного розвитку технічного регулювання у сфері охорони навколишнього природного середовища (екологічної стандартизації, сертифікації та маркування) як на національному, так і на міжнародному рівні.
Також у цей день було проведено засідання двох круглих столів: «Практика проведення екологічних аудитів на підприємствах України: основні висновки, проблеми, перспективи» та «Перспективи України відносно участі у глобальному та регіональному моніторингу стійких органічних забруднювачів».
У роботі круглого столу «Практика проведення екологічних аудитів на підприємствах України: основні висновки, проблеми, перспективи» взяли участь 36 сертифікованих екологічних аудиторів. Під час засідання круглого столу були обговорені особливості екологічного аудиту потенційно небезпечних об’єктів, окремі аспекти при здійсненні еколого-аудиторської діяльності, а також розглянуті проекти документів «Порядок підготовки та підвищення кваліфікації екологічних аудиторів» та «Кодекс професійної етики екологічного аудитора».
Під час засідання круглого столу «Перспективи України відносно участі у глобальному та регіональному моніторингу стійких органічних забруднювачів» були розглянути питання сучасних методів відбору проб та проведення аналізу СОЗ, результати проекту відносно визначення рівня СОЗ у атмосферному повітрі країн Центральної та Західної Європи, а також перспективи України щодо участі у регіональному проекті по моніторингу СОЗ.
Результати роботи Конференції були підведені на підсумковому пленарному засіданні представниками від робочих секції: Овчинніковою Н., Данилкіною І. та Берзіною С.
Було запропоновано:
- здійснювати обмін досвідом у сфері охорони атмосферного повітря шляхом проведення таких конференцій, семінарів, круглих столів з порушених питань;
- створити Центр з питань охорони атмосферного повітря, на базі якого буде здійснюватись робота по створенню бази даних найкращих існуючих технологій, аналіз європейського законодавства, розроблення нормативно-правових актів.
- спростити процедуру схвалення проектів спільного впровадження;
- впровадження на підприємствах системи екологічного управління у відповідності до вимог ДСТУ ISO 1400;
- розробку нормативно-правових актів щодо підтримки вітчизняного товаровиробника у впровадженні системи екологічного управління, екологічної сертифікацію та маркуванні продукції;
- впровадження нормативно-правового акту „Порядок професійної підготовки та підвищення кваліфікації екологічних аудиторів ”
- проведення чергової Конференції з питань розвитку системи екологічного управління та аудиту в Україні.
Після закінчення роботи Конференції відбулося урочисте нагородження переможців VI Всеукраїнського конкурсу «Екологічна якість та безпека».
У цьому році було відзначено 7 підприємств – лідерів природоохоронної діяльності у 2007 року, з яких 6 - промислової галузі, 1 - транспортної галузі. Також у цьому році було визначено переможців за новими номінаціями «Краще висвітлення природоохоронних питань, пропагування сталого виробництва та споживання» – 4 засоби масової інформації та «Кращий екологічний аудитор 2007 року» – Г. Шматкова.
кино