Наступного року українські лісівники поїдуть за досвідом у США
Українські лісівники та екологи влітку 2008 року вперше поїдуть переймати досвіду своїх колег зі Сполучених Штатів Америки. Учасників відбиратимуть з Карпатського регіону (Львівська, Чернівецька, Івано-Франківська та Закарпатські області). Організаторами поїздки виступає Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в Україні та програма «Громадські зв’язки». Група з 10-15 фахівців протягом 3 тижнів зможе відвідати американські екологічні установи, паркові установи. Про це сьогодні, 20 грудня, під час засідання львівського прес-клубу реформ розповіла координатор програми «Громадські зв’язки» Ольга Свириденко.
За її словами, для участі у програмі відбиратимуть фахівців у сфері збереження лісів, національних парків та заповідників, які мають дворічний досвід роботи та можливість працювати у своїй сфері ще п’ять років. Це повинні бути ініціативні люди, здатні приймати управлінські рішення, а також бажано, щоб вони обіймали керівну посаду. «Учасниками програми можуть бути працівники, державних, громадських або приватних організації, які працюють у напрямках збереження лісів та екології в Карпатському регіоні», — зазначила О.Свириденко.
Вона також розповіла, що для участі в програмі потрібно до 17 січня 2008 року заповнити анкету, після чого на співбесіду запросять 25-30 кандидатів. Члени групи, яка поїде стажуватися до США проживатимуть в американських сім’ях.
«Тепер у США триває тендер на прийняття групи з України. Відомо, що у ньому бере участь університет з Пенсільванії та організація зі штату Вермонт. Для того, щоб приймати подібні групи, організації та установи повинні мати попередній досвід проведення таких заходів», — повідомила координатор програми «Громадські зв’язки».
Як розповів заступник директора Національного природного парку «Сколівські бескиди», їх установа обов’язково візьме участь у відборі до цієї програми, адже українських фахівців цікавить, як здійснюється охорона паркових об’єктів.
Довідка
Програма «Громадські зв’язки» проводиться за фінансування Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Всі витрати по стажуванню покриваються американським урядом, крім виготовлення закордонного паспорта та поїздок у межах України.
Програма «Громадські зв’язки» працює в Україні з 1996 року, за цей час зі всіх областей за різними програмами (бізнес, освіта, журналістика інше) пройшли стажування 3400 українських фахівців.
кино