Катастрофа в Керченській протоці демонструє відсутність механізмів транскордонної взаємодії
Приклад катастрофи в Керченській протоці в черговий раз підтвердив існування проблеми світового масштабу, а саме – відсутність налагодженої системи взаємодії країн в ході ліквідації наслідків екологічних катастроф. Про це йдеться в коментарі, поширеному прес-службою російської групи компаній "Міський центр експертиз" (МЦЕ). "Причина тривалого конфлікту у відсутності системи транскордонної взаємодії у боротьбі з катастрофами природного і техногенного характеру", - відзначив президент групи ГЦЕ Олександр Москаленко.
"Якщо всередині окремо взятої країни робота з боротьби з катастрофами і наслідками налагоджена, то транскордонна взаємодія – ні, – підкреслив він. - Пригадаємо отруєну в 2006 році китайськими хімікатами річку Сунгарі в Хабаровському краю, Чорнобиль. Сьогодні робляться лише боязкі спроби щось робити, але системи відпрацьованих спільних дій немає".
На думку експерта, держави СНД і Балтії могли б стати локомотивом у вирішенні даної задачі. "У нас поки що багато загального: стандартів, транспортних магістралей, і ми поки що можемо розуміти один одного, - зазначив О.Москаленко. - Існує міжурядова рада глав держав, вона могла б сформувати і поставити завдання уряду. Боротьба з транскордонними екологічними катастрофами повинна вестися так само, як боротьба з тероризмом, де стратегія і тактика відпрацьовані, йде безперервний обмін інформацією і досвідом".